YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği ile birlikte 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 14 yaş ve altı kategorilerinde düzenlenen turnuvaya İzmir’in ilçelerinin yanı sıra İstanbul, Manisa, Yozgat, Samsun, Muğla, Balıkesir, Denizli ve Kütahya’dan 233 lisanslı sporcu katıldı

İlk hamleyi Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in yaptığı iki gün süren Birgi Satranç Turnuvası’nda sporcular kadar ailelerinin de heyecanlı oldukları gözlenirken Birgi’nin tarih kokan sokaklarında büyük hareketlilik yaşandı. Turnuva 7 Mayıs Pazar günü yapılan ödül töreniyle tamamlandı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Turnuvayla ilgili şunları belirtti:

“Dünya köyü Birgi’de geleneksel hale getirdiğimiz satranç turnuvamızda çocuklarımızın ve ailelerimizin heyecanına ortak olduk. Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına yine büyük bir organizasyonla yine Birgi’de satranç buluşmasını yaşayacağız. Daha çok çocuğumuzun satrançla buluşmasını istiyoruz.

Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliğimize ve bu büyük organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyor, turnuvaya katılan çocuklarımızı ve dereceye girenleri kutluyorum”.

Editör: Gülçin Kargaoğlu