YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Cesurlar hareketinin lideri Meral Akşener, 2017 yılının sonunda tünelinin ucundaki ışığı yaktı. Bu işin ilk aydınlanması 2019 seçimlerinde Ankara ve İstanbul Belediyelerinin alınması, İstanbul seçimlerinin 2’incisinde çok ciddi bir oyun ortaya çıkması ve mevcut iktidarın da yenilebilir olduğunu ve bizimde bunları yenebileceğimize dair çok büyük bir umut verdi. İYİ Parti kurulana kadar sürekli öğrenilmiş çaresizlik vardı. Partiler hep seçime giriyordu kaybediyorlardı. Ama artık İYİ Parti var. İYİ Parti’nin olduğu bir siyasi ortamda Türkiye için bir umut var. 15 Mayıs sabahı çok güzel bir ülkeye uyanacağız. İYİ Parti‘nin varlığını Türkiye için çok önemsiyoruz. Türkiye’nin tek çıkış noktasıdır. Yapılacak olan ilk seçimlerde 1. Parti olacağı hatta iktidar olacağını öngörüyoruz. İYİ Parti’yi izlemeye devam edin.

"İYİ PARTİ İÇİNDE DEMOKRASİ HAKİM"

21 yıldan sonra ülkeyi tekrar demokrasi getirme iddiasında olan İYİ Parti’de 5 Ekim’de kongre kararı aldığımızdan beri 6 aydır seçim yapıyoruz. İlçelerin delege seçimleri, ilçe başkanlıkları kongreleri, İl Başkanlıkları Kongresi ve son olarak Temayül yoklaması ile 6 aydır sürekli sandık kuruluyor. Parti içi demokrasinin tecellisi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreç parti içi dinamizmi de kazandırıyor. Bize düşen parti içinde oluşan bu dinamizmi teşkilatlarımızın dışına gönderip halkı kucaklayıp partimizin enerjisini sahada ortaya koymak ve 1. Parti olma hedefini gerçekleştirmektir. İl Başkanı, ilçe başkanlarımız gerçek kongrelerle göreve gelen tek partiyiz. Atamayla değil gerçek bir demokrasiyle gerçek bir kongre ile seçilmek hiçbir partiye nasip olmadı. Bu bizim için çok büyük bir artı ve ayrıcalık bunu halkımıza doğru ve güzel bir şekilde anlatmamız lazım. Demokrasiyi getireceğim iddiasında olan bir parti, mutlaka parti içi demokrasiyi getirmesi gerekir. Biz bunu en güzel şekilde yaptığımıza inanıyorum.

İZMİR'DE HEDEFİMİZ 9 MİLLETVEKİLİ

Bizim hedefimiz 1. Bölgede 4, 2. Bölgede 5 olmak üzere toplam 9 tane milletvekili çıkarmak. Çalkantılı zamanlar geçirdik ama 3 Mart -6 Mart olayını halkımızı iyi anlatmamız lazım. Orada belki ufak bir çalkantı oldu ama 3 Mart öncesi Kılıçdaroğlu’nun siyasi olarak adaylık figürüyle 6 Mart sonrası figürüyle ciddi bir fark oldu. Tereddütte olanlar tedirgin olanlar Kemal Kılıçdaroğlu etrafında kilitlendiler. 2 Mart’taki Kemal Kılıçdaroğlu ile 7 Mart’taki Kemal Kılıçdaroğlu arasında figürü çok bambaşka oldu. Yanında bizim Genel Başkanımızın zekâsı ve öngörüsüyle Türkiye’de Cumhurbaşkanı konusunda Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarımızın, Kılıçdaroğlu’nun yanında Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak yapılandırma sonucunda Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçiş noktasında güçlendirilmiş bir Cumhurbaşkanı adayımız oldu. Bu sıkıntılı dönemin bitmesi anlamında güçlü adım atıldı. Partimiz eridi güç kaybetti gibi gözükse de halkımızı doğru anlattığımız zaman halkımızın bize hakkımızı tekrar teslim edeceğine ve güçlü bir şekilde sandıktan çıkacağımıza inanıyorum.

BİZİM HDP İLE ORTAK BİR NOKTAMIZ ASLA OLAMAZ

Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu tavır çerçevesinde ben bu masaya HDP’nin gelmesini istemiyorum. Bizim şu an HDP ile herhangi bir ortak noktamız kalmadı. Zaten milletvekili seçimlerinde bütün partilerle bir rakibiz. Herkes sandıkta kendi adayını oluşturacak. Biz kendi listelerimizle giriyoruz. Bu yüzdende HDP ile bizi aynı cümleyi koyabilecekleri bir şey olmadığı gibi tabi bizi bu kadar HDP ile yan yana göstermek isteyenler en az HDP kadar tehlikeli HÜDAPAR ile açık seçik ittifak yapıyorlar.

Yayını izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=FGj7JpSrH54

Editör: Gülçin Kargaoğlu