Beydağ’da 1575 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 

Yaz tatili yaklaşık 3 ay sürecek. Beydağ’da 63 öğrenci ise okullarından mezun olup diplomasını aldı.
Beydağ Kaymakamı Fırat Kadiroğlu 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi ile ilgili olarak, “Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız eğitim öğretim yılsonunu huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız. Eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlere sağlıklı, mutlu ve gönlünüzce yaşayacağınız bir yaz tatili diliyorum. Değerli Öğrenciler, geleceğimizin umudu ve ülkemizin istikbali olan sizler, yoğun ve yorucu bir yılın ardından çalışmalarınızı tamamlayarak karnelerinizi aldınız, bir yılın sonunda yaz tatiline girdiniz. İnanıyorum ki tatili, bol bol kitap okuyacağınız, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz, dinleneceğiniz, eksiklerinizi tamamlayacağınız, sosyal ve kültürel faaliyetler ile kendinizi geliştirip başarılarınızı daha da arttırmak için bir süre olarak değerlendireceksiniz.


Kıymetli Veliler, çocuklarımızın okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne ve babaların da önemli bir görevi bulunmaktadır. Bugün öğrencilerimize verilen karneler aynı zamanda anne ve babaların da çocuklarıyla ne kadar ilgilendiklerinin göstergesidir.

Bu yüzden çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, yapıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi, sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum. 
Bu düşüncelerle başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizin ve velilerimizin göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmaların sonucunun alındığı karne gününde hepinizi içtenlikle kutluyor, huzurlu bir yaz tatili geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

Editör: Tutku İç