HABER/ BURCU TUNÇ 

İftar sonrası büyük bir konvoy eşliğinde önce Balabanlı Mahallesine sonra sırayla Ovakent, Konaklı, Bademli, Bıçakçı, Pirinççi Mahallelerine giden Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç'e Demokrat Parti İzmir İl başkanı Ozan Demirbaş ve yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş, Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyesi adayları, Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz ve yönetimi ile partililer eşlik etti.

Ödemiş'in en başarılı belediye başkan adayı olan ve yola çıktığı ilk günden beri her kesimden Ödemişli'yi kucaklayarak vatandaşların büyük sevgisini kazanan Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç gittiği her mahallede tezahüratlar, alkışlar ve sevgi gösterileriyle karşılandı. 

ÖDEMiŞ’iN ÜZERiNE ÇÖKENLERE, BELEDiYENiN iMKANLARINI KENDİLERİNE VE YANDAŞLARINA KULLANAN ZİHNİYETE DUR DEMEYE GELİYORUZ! 

SEÇİM ÖNCESİ DEDİKODU MEKANİZMASI İLE İFTİRA KAPMANYASI GÜTTÜ BU SAATTEN SONRA… SEÇİM ÖNCESİ DEDİKODU MEKANİZMASI İLE İFTİRA KAPMANYASI GÜTTÜ BU SAATTEN SONRA…

Başkan adayı Güleç'in ilk durağı Balabanlı Mahallesi oldu. Buradan mahalle sakinlerine seslenen Güleç, “Hangi köye gitsem bir akrabam var. Burada da var. 5 aydır Ödemiş için mücadele ediyoruz. 31 Mart gecesi bu mücadelemizi zaferle taçlandıracağız. Ödemiş’i 5 ay boyunca karış karış gezdik. Gönüllerine girdiklerimiz sağolsunlar bir daha, bir daha çağırdılar. Tekrar tekrar geldik. Bu da gösteriyor ki biz önce gönülleri kazanmışız. Balabanlı’nın evlatları İsmail Tekeli ve Hacer Kırdı yanımda. Bu yola çıkarken el birliğiyle Ödemiş’i Balabanlı’yı kazanmak ve güzelleştirmek için yola çıkıyoruz dedik. Ben kendilerine benim yanımda dimdik durdukları için teşekkür ediyorum. Artık Ödemiş’in Bir Dileği Var! Ödemiş’in bir alternatifi var. Ödemiş’in üzerine çökenlere, belediyenin imkanlarını kendilerine ve yandaşlarına kullanan zihniyete dur demeye geliyoruz! Allahın izniyle 31 Mart gecesinden sonra Ödemiş Belediyesini tüm Ödemişlilere geri teslim edecğiz. Bize gönül veren hepinize teşekkür ediyorum. Biz hep birlikte kazanıyoruz. Hepinize güveniyorum. 31 Mart gecesi hepsine gereken cevabı vereceğiz“ dedi.

Bıçakçı mahallesinde gerçekleşen halk buluşmasında Bıçakçı Mahallesinin ve çevre mahallelerin sakinleri Başkan Adayı Güleç'i görmek ve dinlemek için Bıçakçı Mahalle meydanına akın etti.

BUGÜN BIÇAKÇI’DA DÜĞÜN YOK. BİZİM DÜĞÜNÜMÜZ VAR! BUGÜN BIÇAKÇI’YA DÜĞÜNÜMÜZÜ KUTLAMAYA GELDİK!

Sahaya çıktığı ilk günden beri en büyük destekçilerinden olan ve kendisini hiç yanlız bırakmayan Bıçakçı Mahallesinin sakinlerine seslenen Güleç "Ben Bıçakçı için gönlünü vermiş ve Bıçakçı’ya güzel bir şeyler yapalım diye yola çıkmış bütün muhtar adaylarımızı yanıma davet ediyorum. Bugün Bıçakçı’da düğün yok bugün bizim düğünümüz var! Bugün bizim düğünümüzü kutlamaya geldik Bıçakçıya! Allahın izniyle ve sizlerin destekleriyle 5 aydır Ödemiş için verdiğimiz mücadelemizi 31 Mart akşamı zaferle taçlandıracağız inşallah! 31 Mart’tan sonra daha sık görüşeceğiz. Hem hizmet edeceğiz hem gönüllerde olmaya devam edeceğiz! 28 yıllık gazetecilik mesleğim boyunca hep mağdur olmuş yöneticiler tarafından hizmet görmemiş kent merkezindeki, kırsaldaki insanların yanında olup kalemimi ona göre kullandım. Kimseye kalemimi satmadım! Ne paraya ne de tehdide! 28 yıllık meslek hayatımda hiçbir zaman yanlışın yanında olmadım doğru neyse hep onu savundum! Şimdi Ödemiş Belediye Başkanlığına talip oldum. Bizim o makamlara ihtiyacımız yok. Ama o makamların artık gerçek sahiplerine teslim edilmesi gerekiyor.

‘BELEDİYEDE PARA MI VAR NEYLE KURACAK FABRİKALARI’ DİYENLERE CEVAP VERİYORUM, SİZİN SEÇTİĞİNİZ ADAMLARIN TİCARET AHLAKLARI, TİCARET BİLGİLERİ YOKSA BİZ NE YAPALIM?

5 yıl önce 10 yıl önce onlardan önce hep size söz verdiler. Bazısını yaptılar bazısını yapmadılar. Ama son 10 yıldır maalesef bir şey yapmadılar. 2014 yılında çıkan Büyükşehir Yasasıyla bizlerin kendi imkanlarıyla aldığı tüm köy mallarını hep peşkeş çektiler. İşte biz bu bozuk düzeni düzeltmeye geliyoruz. Allahın izniyle 1 Nisan’dan itibaren hemen fabrikalarımızı kuruyoruz. ‘Belediyede para mı var neyle kuracak’ diyenlere cevap veriyorum, sizin o seçtiğiniz adamların ticaret ahlakları ticaret bilgileri yoksa biz ne yapalım ? Bizim fabrikaları kuracak gücümüz de var diğer projelerimizi gerçekleştirecek ekibimiz ve paramızda var. Belediyelere gelen para devletimize verdiğimiz verginin yüzde 30’luk birimi. Ve bu para iller bankası aracılığıyla il ve ilçe belediyelerine aktarılıyor. Ayrıca bizlerden, sizlerden alınan gelirleri de var. Atık su parası alıyorlar mesela köylerde atıksu arıtma tesisi bile yok. 

ÖDEMİŞ’İN 74 KÖY, 9 BELDE, 16 MERKEZ MAHALLESİ, BELEDİYEMİZİN BÜTÜN İMKANLARINI HER ZAMAN KULLANACAK

Bıçakçı‘nın bütün üretim yollarını  en kısa zamanda bitireceğiz. Ödemiş’in 74 köy, 9 belde, 16 merkez mahallesi belediyemizin bütün imkanlarını her zaman kullanacak. 2 yıl içinde Ödemiş bir vizyon şehri olarak mutlu, huzurlu ve bir arada olduğumuz bir Ödemiş olacak! Ben kendime ve ekibime güvenerek bu yola çıktım ve bunu başaracağız! Bundan sonra yollarımız için başka il ve ilçelere özenmeyeceğiz! Onlar bize özenecek! Gelir gelmez düğün salonumuzu yapıyoruz. Nerede ne isteniyorsa hepsi yerine getirilecek! Bu arada kadınlarımız içinde güzel projelerimiz var. Okula giden çocuklarımızın ulaşım sorunları var. Hepsini çözeceğiz. Ödemiş’te okuyan köylerden gelen çıraklarımız, öğrencilerimizden bazılarının gerçekten parası olmuyor. Bundan sonra hiç kimse biz yalnız mıyız diye düşünmeyecek! Çünkü Ödemiş Belediyesi’nde o çocuklarımızı, gençlerimizi düşünen bir anneleri olacak! Yola çıkarken 5 fabrika diyerek yola çıkmıştım. Ama o kadar çok arayan var ki siz göreve gelin biz hazırız diyorlar. Ödemiş’te hiçbir gencimiz işsiz kalmayacak. Kadınlarımız için Kooperatif kuracağız. Ayrıca Bıçakçı’ya bir kadın kahvesi kuracağım. Ödemiş meyvesinden sebzesine ürettiğimiz, alınteriyle para kazanan insanların olduğu cennetten bir köşe. Ama bu cennetten köşeyi cehenneme çevirmeye çalışanlar vardı! 

BİZ AYRIŞTIRMAYA DEĞİL BİRLEŞTİRMEYE GELİYORUZ !

1 Nisan’dan itibaren herşey hepimiz için daha iyi olacak! Biz hepimiz Atatürkçü, Cumhuriyetçi, milliyetçiyiz! Vatanımıza, bayrağımıza her daim sahip çıkarız. Biz ayrıştırmaya değil birleştirmeye geliyoruz ! 

1000 KİŞİYLE ADAM EDEMEDİĞİNİZ BELEDİYEYİ 5 GÜN ÖNCE İŞE ALDIĞINIZ 14 KİŞİYLE Mİ ADAM EDECEKSİNİZ!

Bundan 3-4 hafta önce işçilerin maaşlarını veremiyoruz diye 25 milyon TL kredi çektiler. Bir hafta geçti 65 kişiyi aldılar. Daha beş gün önce 14 kişiyi daha işe aldılar. 14 kişiyi pazarlıkla aldılar. Borcunuz vardı maaş veremiyordunuz kredi çektiniz! Siz neden eleman aldınız madem? Bugün belediye’de 1000’den fazla işçi çalıştırıyorsunuz ama biz bunları göremiyoruz! 1000 kişiyle adam edemediğiniz belediyeyi beş gün önce aldığınız 14 kişiyle mi adam edeceksiniz! Hayır. Son kez el sıkıştılar! Pazarlık yaptılar. 

CHP’YE GÖNÜL VERENLER CHP’YE, AK PARTİYE GÖNÜL VERENLER AK PARTİ’YE Mİ OY VERİYOR SANIYORSUNUZ? ORTAK BUNLAR ORTAK! İNANMAYIN!

CHP’ye gönül verenler CHP’ye, AK partiye gönül verenler AK Parti’ye mi oy veriyor sanıyorsunuz? Hepsi arkalarda alavere dalavere çeviriyor! İnanmayın! 10 yıldır 5800 mal varlığının 2800 tanesini sattılar. Yetmedi kredi çektiler. Ödemiş belediyesinin 300 milyon borcu var. Bu paralar nerede? Nereye harcadınız? İktidarın nimetlerinden faydalanırız dedik oy verdik olmadı. Büyükşehirden faydalanırız dedik o da olmadı. Ne yaptılar bugüne kadar? Biz onlar gibi Ödemiş belediyesini soymaya gelmiyoruz! Ödemiş belediyesinin paralarını cebimize indirmek israf etmek için gelmiyoruz! Bizim kimseye eyvallahımız yok! Bir Allaha bir de 130 bin kişiye hesap veririz.

BU MEYDANA İYİ BAKIN. BU MEYDANDA BIÇAKÇI HALKI VAR! SİZİN GİBİ YANDAŞLARIMIZI İŞE ALIP İŞTEN ATARIZ DİYE TEHDİT ETTİKLERİMİZİ ÇAĞIRMADIK BİZ

Bu meydana iyi bakın. Bu meydan da Bıçakçı halkı var. Öyle yandaşlarımızı işe alıp işten atarız diye mesaj atıp tehdit ettiklerimizi buraya çağırmıyoruz. Burada Bıçakçılılar var Bıçakçılılar! Gençler işsiz bir fabrikamı var Ödemiş’te? Olmaz! Çünkü yatırımcıların hepsini bilerek ve isteyerek gönderdiler! Onlardan para mı istediniz? Yol istediniz ışıklarınız yansın, üretim yollarınız olsun, düğün salonunuz yapılsın istediniz! Yaptılar mı peki? Biz onlara yapmayın mı dedik? Yoksa siz mi yapmayın dediniz? Şimdi çıkmışlar yapacağız diyorlar. 10 yıldır neredeydiniz? Neden yapmadınız? 

BU PARALARI AK PARTİ, CHP, MHP VE İYİ PARTİ ORTAKLIĞI İLE BERABER YEDİLER. BİR BAKIN MEYDANLARA ÇIKIYORLAR BİRBİRLERİNİ HİÇ ELEŞTİRYORLAR MI?

Burada aranızda başka partiye gönül vermiş kardeşlerimiz, abilerimiz, amcalarımız, kadınlarımız var. Bunca zaman belediyeyi yönetmek değil Ödemiş belediyesinin gelirlerini nasıl hiç ederiz? Nasıl yeriz ? Yandaşlarımıza nasıl yediririz derdindeydiler. 5 aydır yer neresi olursa olsun yanyana gelelim dedim ama gelmediler! 10 yılın hesabı nerede? Bu paraları AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortaklığı ile beraber yediler. Bir bakın meydanlar çıkıyorlar birbirine eleştiriyorlar mı hiç? Artık biz bunlara son veriyoruz. Ben hepinize inanıyorum ve güveniyorum. Ödemiş elbirliğiyle hep birlikte kurtaralım. Sizlere güveniyorum, siz de bana güvenin“ dedi.


Editör: Tutku İç