YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Tire'de arka koltukta bulunan 6 aylık bebek, araçta mahsur kaldı. Büyük bir panik yaşayan anne gözyaşlarına boğuldu.

Olay Adnan Menderes Mahallesi Harman Sokak'ta meydana geldi.

İddiaya göre 6 aylık bebeğini arka koltukta bulunan bebek koltuğuna oturtan anne, ardından şoför koltuğuna geçti. Küçük çocuğun ağlamasıyla tekrar arka koltuğu gitmek isteyen anne, şoför koltuğunu açtı ve arabadan indi. Anahtarı içeride bırakan anne kapıyı kapantınca otomobil bir anda kendini kilitledi. Kapıyı açmak için zorlayan anne başarılı olamayınca büyük bir panik yaşadı. Çaresiz bir şekilde etrafına seslenen annenin yardımına komşuları koştu.

Komşuların kapıları açma çabası yetersiz kalınca itfaiye ve polis ekiplerine durumu bildirdi.

Olay yerine gelen polis, itfaiye ve sağlık ekipleri, bir yandan küçük çocuğu sakinleştirmeye çalışırken, diğer yandan aracın camlarını açmak için yoğun çaba sarf etti.

Yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucunda otomobilin arka kapısının camına bant yapıştırıldı ve bu yöntemle cam aşağıya doğru çekildi. Suriyeli bir vatandaşın önerisi üzerine uygulanan yöntem sonucu da cam açıldı ve 6 aylık bebek bulunduğu yerden kurtarıldı.

ANNE MUTLULUK GÖZYAŞLARI DÖKTÜ

Bebeği kurtarılan anne kurtarma çalışmaları sırasında büyük bir üzüntü yaşarak gözyaşı döktü. Kapının açılması sonucunda hemen içeri giren acılı anne mutluluk gözyaşları dökerek bebeğine sarıldı.