AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu’nun girişimleri ve Tireli hayırsever İş İnsanı Bahattin Titiz’in bağışları ile yapımına başlanan sağlık ocağı sayesinde mahalle sakinleri şehir merkezine gitmek zorunda kalmayacak. 

Mart ayı sonuna doğru bitirilmesi planlanan sağlık ocağı iki bölüme ayrılacak. Bir bölümünde Aile hekimliği hizmet verirken diğer bölümde ise 112 Acil Sağlık İstasyonu konuşlanacak. Sağlık Ocağı’nın müteahhitliğini ise İnşaat Mühendisi  Hüseyin Çapkınoğlu üstlendi. Geçtiğimiz gün sağlık ocağı inşaatında incelemelerde bulunan AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu,  burada İnşaat Mühendisi Hüseyin Çapkınoğlu’ndan bilgi aldı. Sağlık ocağının yapılması noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan İş İnsanı Bahattin Titiz’e teşekkür eden AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu; “ TOKi’de yıllardır bir sağlık ocağının eksikliği vardı. Sağolsun hayırsever iş insanı değerli abim Bahatttin Titiz bu bölgeye bir sağlık ocağı yaptırabileceği bilgisini bizlerle paylaştı. Bizde ilgili kurumlarımızla görüşerek TOKİ’de bulunan hazine arazisine sağlık ocağı yapılması onayını aldık. Burada hem sağlık ocağı hemde 112 istasyonu olacak. İnşallah burayı mart sonunda hizmete açmayı planlıyoruz. Şimdiden TOKİ mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi. İnşaatın müteahhitliğini üstlenen Hüseyin Çapkınoğlu’da inşaat aşamasını en kısa sürede bitirerek sağlık ocağının  TOKi mahalle sakinlerine hizmet vereceğini söyledi.

Tire’de kaza: 1 ölü Tire’de kaza: 1 ölü


TOKİ MUHTARINDAN TEŞEKKÜR
TOKİ mahallesi için en acil ihtiyaçlardan birisinin sağlık ocağı olduğunu söyleyen TOKİ mahalle muhtarı İbrahim Ukil de emeği geçenlere teşekkür etti.

Editör: Tutku İç