Yürütme kurulunda yeni dönemde 7 üye olacak. 

Bir seçim döneminde iki defa seçimli genel kurul yapan (2 yıl+3 yıl) kent konseyi, 11 Temmuz perşembe günü 2 yıllığına başkan ve Yürütme Kurulu üyelerini seçecek. 

Taşlı'nın aday listesinde bulunan isimler şunlar; Barış Ünlü-Biomedikal Mühendisi, Can Başarır-Müzik Eğitmeni, Erkan Diken-Mali Müşavir, İdris Karakayaoğlu-Öğretmen, Nagehan Sayal-Su ürünleri Mühendisi-Aile İlişkileri Danışmanı, Niyazi Kaygulu-Noter Temsilcisi, Sercan Kiremitçi-Veteriner Hekim

Ödemiş Kent konseyi başkanı ve yeni dönem başkan adayı Mehmet Taşlı konuyla ilgili şunları söyledi, "11 Temmuz Perşembe günü saat 14.00’de Ödemiş Kent Konseyi seçimli genel kurulunu Belediye Kültür sarayında yapacağız. Genel Kurulda temsilci olarak 146 üyemiz bulunuyor. Bu temsilcilerimiz aynı zamanda Kent Konseyimizin üyeleri. Seçimin ve genel kurulumuzun ilçemize güzellikler getirmesini ve hayırlı olmasını diliyorum. Kısaca geçmiş dönemi özetlersek eğer; Geçen 5 yıl içinde kent konseyimizin tüm bileşenleri ile beraber ilçemiz için bir çok etkinlik ve çalışma yaptık. Kent konseyimizi ülkemizde saygın bir hale getirdik. Konseyimizi birçok yerde gururla temsil ettik tanıttık. Her ay yapılan Yürütme kurulu toplantılarımızı ve 6 ayda yapılan genel kurullarımızı düzenli olarak yaptık. Dışarıda da bir çok etkinliğe katıldık. Bir dönem İzmir Kent Konseyleri Birliği dönem sözcülüğü yaptık. Birçok genel kurula katıldık. Divan üyeliği ve başkanlığı yaptık. Yürütme kurulu meclisler ve çalışma gruplarıyla bir çok etkinlik düzenledik katıldık ve destek verdik. Kentimizin önemli sorunlarını bir çok defa dile getirdik. Kendi sayfamızdan, basın yoluyla, başvuruyla, kamuoyu yaratarak, kendi sayfalarımızdan ve şifahen kentimizin önemli konularını  gündeme getirdik tespitleri çözümleri anlattık. Birçok kuruma ve temsilcisine öneri ve teklifte bulunduk. Geçmiş dönemde fedakarlık ve gönüllülük esasıyla çalışarak kent konseyimize destek veren tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde yine aynı fedakarlık ve gönüllülük esasıyla çalışmaya devam edeceğiz. Kent konseyine seçilen üyelerimizin hiçbirinin bu hizmetleri karşılığında hiç bir maaşı ve maddi geliri yoktur" dedi.

"KENTİN TÜMÜNÜ TEMSİL ETMELİYİZ”

“Sadece bir kurumun grubun ya da görüşün değil tüm kenti temsil etmek gayretindeyiz. Kent konseyleri gücünü kurumsal zenginliği ve farklılığından alacaktır. Tüm kurumlar ve temsilcileriyle yine hep iletişim ve paylaşım halinde olacağız. Gerçek katılımcılığı ancak böyle sağlarız.

Dünya genelinde büyük arıza: Microsoft'taki problem tüm sektörleri etkiliyor Dünya genelinde büyük arıza: Microsoft'taki problem tüm sektörleri etkiliyor

“HER ZAMAN KENT YARARINA ÇALIŞACAĞIZ”

Neredeyse kentin tüm kurumlarının temsili olan Kent konseyleri her zaman kent yararı refahı huzuru için çalışmalıdır. Biz geçmiş dönemde her türlü olumsuzluğa rağmen (Pandemi, İzmir depremi, Büyük Deprem, Ekonomik Kriz, vb..) şehrin çatısı kent konseyimizde mevcut şartlarda yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştık.

"AYNI RUHLA DEVAM EDECEĞİZ”
Yine aynı amaçlarla aynı ruhla ama daha da birikimli olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu anlamda öncelikle başkan ve Yürütme kurulu üyelerinin seçileceği seçimli genel kurulumuzda üyelerimizin takdirini alarak onay almamız gerekiyor. Yürütme kurulu üye listemiz alanında birikimli üyelerden oluşuyor. Her kesimi temsil edecek diyalog kuracak yapıya sahip. Aynı zamanda doğru çıkarım ve  çözüm üretecek birikimde. İlave olarak yaratıcı fikirler de çıkaracaktır yürütme kurulumuz.

Özetle bu genel kurulda geçmişten gelen birikimimizle geleceğe bir pencere açacağız. Genel kurullar, kurumların en yüce karar organıdır. Genel kurulumuzun kararına saygı duyuyoruz. Seçim sonucu ne olursa olsun; Ödemiş için başarılı verimli  ve hayırlı olmasını diliyoruz. Her şey Ödemiş için" dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu