YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Başkan Şen ‘Geçtiğimiz aylarda gerçekleşsen büyük deprem sonrası deprem bölgesi için ciddi kampanyalar yürüttük. Ödemiş Kaymakamlığımız ve AFAD aracılığı ile depremzede vatandaşlarımıza içinde erzak, gıda, giyecek, ihtiyaç malzemesi bulunan 4 tır ulaştırdık. Deprem bölgesinden gelip şehrimize yerleşen vatandaşlarımız ile hep iletişim halinde olduk. Ve burada misafirimiz olmaya devam ettikleri sürece yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BUGÜNE KADAR 2. BÖLGEDEN ÇIKARACAĞIMIZ EN YÜKSEK VEKİL SAYISINA ULAŞACAĞIZ        

Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç’in sorduğu yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve 2. Dönem milletvekili seçimleri ile ilgili olarak bölgemizden seçime katılan 2. Bölge milletvekili adayları niçin listelerde sonlarda? Ve ilk sıralarda olan milletvekili adayları seçilir ise havzamız için çalışma yapacaklar mı? Sorularının üzerine ‘AK Parti teşkilatı olarak milletvekili aday adaylarımız için bir anket düzenliyoruz. Sonrasında temayül yoklaması yapılıyor. 1. sıradan 11. Sıraya kadar olan tüm adaylarımızın bizi ve İzmir’i çok iyi temsil edeceğine inanıyorum. Sokağa çıktığımızda 6. sıraya kadar olan herkesi neredeyse tüm vatandaşlarımız tanıyor ve onaylıyor. Listelerimiz çok başarılı diyen Başkan Şen “bugüne kadar 2. bölgeden çıkaracağımız en yüksek vekil sayısına ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOKİ’Yİ 3 KERE MAHKEMEYE VERDİ

Geçtiğimiz günlerde Ödemiş'te TOKİ tarafından yapılan 468 konutun anahtar teslim töreninin gerçekleşmesiyle ilgili olarak Başkan Şen, “Büyük depremde TOKİ kendini kanıtlamıştır. Tüm hak sahiplerine hayırlı uğurlu olsun. İzmir Büyükşehir Belediyesi TOKİ’yi 3 kere mahkemeye verdi. Kentsel dönüşüme engel olmaya çalışıyorlar. Nereye yatırım yapmak istemişlerde devlet engel olmuş? Asıl onların yapılan her şeyin karşısında olduğunu herkes biliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi su deposu, arıtması, alt yapısı ve su saati olmasına rağmen TOKİ’ye suyu vermedi. İnsanları mağdur ederken mahkemeye verenler şimdi TOKİ’ler sağlammış diyor. TOKİ’nin 2. etabı ile ilgili olarak listede olmadığımız söyleniyor diyen Güleç’e, “Öyle bir durum yok. Uygun devlet arazisi olmadığı için yapamadık diyen Başkan Şen geçtiğimiz günlerde sayın vekilimiz Hamza Dağ başkanımıza tekrar söyledim. Bulunan yerler zeytinlik, orman arazisi olduğu için temiz arazi bulmamızı istedi. 2. TOKİ etabı için Sayın başkan Mehmet Erişle de görüştük. Fakat onlarda arazi olmadığını söylediler. Ancak 1. etabın ruhsatlarını ve işlem belgelerini hızlıca verdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizi mahkemeye veren İzmir Büyükşehir Belediyesidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi 4 yıldır bizlerden topladığı su paralarıyla, iller bankasından aldıkları paralarla Ödemiş’e ne yapmıştır? Ben şahsen bu konuları Başkan Eriş ile ya da Hikmet Güriş ile konuşmadım. Zaten hem Ödemiş Belediye Meclisinde, hem de İBB meclisinde temsilci arkadaşlarımız var. Onlar gerekeni yapıyor” dedi.

Açıklamanın videosu https://www.youtube.com/watch?v=n0EOfM56J6U

KIRSALDAKİ SU PROBLEMİ AK PARTİLİ VE MHP Lİ VEKİLLER SAYESİNDE ÇÖZÜMLENDİ  

Bir süredir kırsaldaki su problemi gündemdeydi. Bu problemde AK Partili ve MHP’li vekiller sayesinde çözümlendi. Yasa 23 Ocak tarihinde geçti. Maalesef İBB yasayı geç uygulamaya koydu. Diğer tüm şehirlerde her şey yolunda giderken burada gecikmeler oldu. Ancak büyükşehir hatasından döndü ve fazla aldıkları paraları vatandaşlara iade edecekleri öğrenildi” dedi.

KAYMAKÇI ÇEVREYOLU BAYRAMDAN SONRA AÇILACAK

En çok eleştirilen konulardan birisi Ödemiş, Kiraz, Beydağ arasındaki Kaymakçı yolu diyen Güleç’e ve vatandaşlara müjdeyi veren Başkan Şen, “Buralarla ilgili mahkeme süreçleri yaşandı. Çalışmalar başladığında ise pandemi gerçekleşti ve ekipler buradan ayrıldı. Ama hemen müjdeyi vermek isterim. Kaymakçı çevreyolu bayramdan sonra açılacak. Farklı 7 nokta ile ilgili de çalışmalar sürüyor” dedi.

BEYDAĞ BARAJI PROJESİNDE TAPULAŞTIRMA BÜYÜK ÖLÇÜDE BİTTİ. GERELİ TARAFINDA VE ÖDEMİŞ GİRİŞİNDE TAPULAŞTIRMA İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Beydağ barajı projesinde tapulaştırılması tamamlanmayan, su boruları döşenmeyen yerler var mı? Sorusuna cevap veren Başkan Şen ’Bu bölgedeki çalışmalar büyük ölçüde bitti. Gereli tarafında ve Ödemiş girişinde tapulaştırma işlemleri sürüyor. Bir diğer sorun olan su krizine karşı ise önlemlerimizi alıyoruz. Bölgemizdeki barajları AK Parti hükümeti yaptı. Hükümetimizin damlama sulama, güneş paneli, hayvancılık gibi konularda % 50 desteklemesi var. Bir an önce damlama sulamaya geçilmesi gerekiyor. Güleç ‘in Bademlideki baraj daha büyük olabilir miydi? Sorusuna karşılık bunların hesaplamaları titizlikle yapılıyor. Konunun uzmanları barajların en uygun yerlere yapıldığını söylüyor” dedi.

HASTANEMİZ İÇERİSİNE DİŞ POLİKLİNİKLERİ ESKİ DİŞ HASTANESİNİN OLDUĞU YERE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ YAPILACAK

Diş hastanemiz ile ilgili olarak bakanlığımız ve il sağlık müdürlüğümüz gerekli girişimleri yaptı. Diş hastanesi için yeni hastanemiz içerisinde diş poliklinikleri için bir proje çizdirdik en kısa zamanda sonuçlanacak. Eski diş hastanesinin yerine ise diş sağlığı merkezi (DSM yapılması ) için girişimlere başlandı. İlçe sağlık müdürlüğümüz için de 1,5 yıl öncesinden müjdeyi vermiştim.9 aile hekiminin, 112 ekibinin, ruh ve sinir hastalıkları uzmanımızın olacağı bir merkez yapmayı planladığımız konusunda. Yıkım yakın zamanda bitecek çalışmalara hız verilecek. Ayrıca geçtiğimiz günlerde taşınan 1 ve 6 numaralı sağlık ocaklarının ise şöyle ’Biliyorsunuz aile hekimlerimiz kiralama usulü çalışır ve personel maaşlarını öderler. Aile hekimlerimiz mekân bulmakta ve kiralamakta zorlanmışlar ve yer istemişler. 2024 Mayıs Haziran gibi bu işlemlerin de tamamlanması bekleniyor” dedi.

ZAFER MAHALLESİNDEKİ OKUL 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİ AĞIRLAMAYA BAŞLAYACAK

Büyük depremden sonra yapılan denetlemeler ile ortaya çıkan ve yıkım kararı ve güçlendirme kararı alınan okullarla ilgili olarak çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Güçlendirme yapılan okulların yeni eğitim öğretim yılına yetişeceği öngörülüyor. Zafer Mahallesinde yılardır yapımı için uğraşılan okul ise devam etmekte. İnşallah 2023-2024 eğitim öğretim yılına yetişecek” dedi.

500 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU YAPIYORUZ

En önemli projelerimizden biri de 3 Eylül Mahallesinde kurulacak 500 kişilik öğrenci yurdu. 250 kız öğrenci, 250 erkek öğrenci için planlanıyor. Şu an ihaleyi yüklenici firma projeyi çıkartıyor. En kısa zamanda dışarıdan gelecek öğrencilerimiz içinde barınma sorununu da çözeceğiz” dedi.

Açıklamanın videosu https://www.youtube.com/watch?v=nSIODj8XFHk

BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ BİR SONRAKİ SEZON HİZMETE AÇILACAK

Bozdağ Kayak merkezimizde ise  çığ önleyici bentler tarım orman bakanlığı tarafından yapıldı. Tadilatı henüz bitmeyen yüklenici firma bir sonraki sezon tadilatın biteceğini ve hizmete açılacağını söyledi.

BOZDAĞ’A TÜNEL YAPMAK İMKANSIZ ANCAK YOL GENİŞLEYECEK VE KISALACAK

Bozdağ’a bir tünel yapılabir mi? Sorusu karşılığında Başkan Şen ‘Bozdağ’da tünel yapmak imkansız. Eğim uygun değil. Ancak Hamamköy mevkiinde tünel için bir uygunluk var. Tünel çalışması olmasa bile yol genişletme çalışmaları olacak. Bozdağ yolunda 7 virajın kalkacağı, yolun 4 metre genişleyerek 6 km kısalacağı müjdesini de vermek isterim” dedi.

ÖDEMİŞ İÇİN 2024 YILI PROJELERİMİZ HAZIR

Doğalgazı getirdik, hastane ve adliye binaları yaptık, Belediye binasını yaptık. Bu süreç boyunca hiç durmadan çalıştık. 2024 yılı içinde planlarımız hazır. Ödemişle ilgili onlarca projeyi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yayının tamamını izlemek için link https://www.youtube.com/watch?v=iN3jCP69YL8&t=5s

Editör: Gülçin Kargaoğlu