YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Programa Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, Ziraat Odası Başkanı Gürkan Okka, Esnaf Odası başkanı Halit Özmen ve muhtarlar katıldı.

Kiraz Kaymakamı Onur Titiz muhtarlar buluşmasında şunları söyledi,“Muhtar sadece kamu görevlisi değildir, aynı zamanda bulunduğu yerdeki kanaat önderidir. Her zaman oradaki kamuoyunu bizler bir şey istediğimiz zaman o mahalleyi yönelik muhtarlarımızla işbirliği içinde yaparız. Bizim her koşulda gözümüz kulağımız oldunuz hepinizden Allah razı olsun. Ben bu düşüncelerle öncelikle muhtarlar gününüzü tebrik ediyorum. Allah nice yıllar sağlık huzur içeresinde ailenizle sevdiklerinizle hizmet etmeyi nasip etsin. Hep birlikte mahallemiz ilçemiz Kiraz, güzel ülkemiz için gayret ediyoruz. Elimizden geleni ülkemiz için yapacağız, bizden sonraki nesiller belki daha da üzerine koyarak yapacak ama bizim davamız derdimiz hep yolda olmak hep bir şeyi daha iyi yapmak için çabalamak olacaktır” dedi.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, muhtarlar adına verilen yemekte önemli açıklamalar yaparak yapılan hizmetleler ve yapılacak hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Başkan Özçınar Kutlu konuşmasında şunları söyledi,“Yaklaşık 8 yıldır çalıştığımız muhtarlarımız var. Bir tane köyün bütün nüfusuyla, doğumundan yaşamına, ölümüne muhtarlar koşturur, hepinizden Allah razı olsun. Hizmet yapılır, hizmet dışında yetişme noktanızda da hepinizi ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yangın olur muhtara ulaşır, elektrik kesilir muhtarı bulunur çocuğu doğuracaktır arabası yoktur muhtar aranır bunlarda da siz vatandaşın yanınızdasınız. Hizmet konusunda 8 yıldır elimizden gelenin en iyisini yaptık. Pandemi girmeseydi belki çok daha farklı şeyler olup, daha farklı yerlerde de olabilirdik, bu süreçte hepimiz ayrı ayrı zorluk yaşadık yine muhtarlarımıza rol düştü ve sıkıntıyı yine bizler çektik.

“O HASTANEYİ ORAYA YAPACAĞIM”

 “Dün itibariyle parke taşı ihalemizin bir tanesi daha sonuçlandı. Valiliğimiz müjde verdi bu konuda tekrardan yine parke taşı ihalesine çıkıyoruz.

Hayvan pazarı ihalemiz bitti. Yapım aşamasına başlandı sizlere ilçemize hayırlı olsun. İlçemizdeki sorunlardan bir tanesi sokak hayvanlarının başıboş ve bizden daha fazla olmasının dile getirilmesiydi. Onların sağlık içinde yaşatılması için bir bakımevi yaptık, inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor, halı sahalarımızın yapımına devam ediyoruz yeni yapılacak halı sahalarımız da olacaktır. Olmayan imkânlar ile bir şey yapmaya çalışıyoruz ama ben tamamını devletten almaya çalışıyorum. Biz Büyükşehirden desteğimizi alamıyoruz. Bizim varımız yoğumuz Kiraz için çabalamak ve devam edeceğiz. İmkânımız yok ama imkân yaratmaya çalışacağız. İçişleri Bakanımızın hepinize selamını iletmek istiyorum. Bu ay içeresinde uygun bir zamanda muhtarlarımızla toplantı yapacak. En son havyan pazarının ve şantiyemizin yapımı için bir ödenek aktardı. Parke taşlarımızın ödeneği oradan alıyoruz. Ben bir kez daha sizlerin huzurunda İçişleri Bakanımıza teşekkür etmek istiyorum.

Bir tek noktamız kaldı o da Hastanemiz. Ben var olduğum müddetçe sonuna kadar mücadele edip ben o hastaneyi oraya yapacağım. Bu kadar net söylüyorum. Kamu yararı yoktur ibaresiyle her seferinde iptal ettirdikleri hastaneyi ben yapmak için varımla yoğumla çalışmaya devam ediyorum ve edeceğim. o hastanenin temeli atıp bitinceye kadar bu işin başındayım”dedi.