Tire’de kaçak kazıdan tarih çıktı Tire’de kaçak kazıdan tarih çıktı

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Mayıs Ayı Meclis toplantısında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, kullanılan 145 oyun 141’ini alarak Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı oldu. Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, birliğin encümenine seçilen 7 belediye başkanından biri oldu ve encümene girdi. 
Belediyelerin ortak projeler geliştirmesi, kaynak ve deneyim paylaşımı gibi faaliyetlerle oldukça önemli bir üst birlik olan Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nde Tire’nin güçlü olarak temsil edilmesi, Tire açısından da büyük önem taşıyor. 
Kıyı Ege Belediyeler Birliği Mayıs ayı olağan toplantısı İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Divan Başkanlığı’nı Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz’un yaptığı, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı’na Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Meclis Birinci Başkan vekilliğine Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Meclis ikinci başkan vekilliğine Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit seçildi.
Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümenine ise Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Narlıdere Belediye Başkanı Erman Uzun, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu ve Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan seçildi.

BAŞKAN OKUROĞLU, AHMET ARAS’I TEBRİK ETTİ
Meclis toplantısı sonrası açıklama yapan Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, “Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Seçilen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras'ı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Diğer belediyelerimizle ortak projeler geliştirebileceğimiz, deneyimlerimizi paylaşabileceğimiz Kıyı Ege Belediyeler Birliği gibi oldukça önemli bir üst birlikte encümene seçilmemiz ve ilçemizi temsil edecek olmamız gurur verici. Belediyeler, ortak projeler ürettiğinde, deneyimlerini paylaştığında bu halkın faydasına oluyor. Kıyı Ege Belediyeler Birliği üyesi diğer belediyelerimizle bu dönem çok güzel işlere imza atacağımıza gönülden inanıyorum. Başta ilçemize, birliğimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Editör: Tutku İç