YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

ASILSIZ İDDİALAR BERTARAF OLMUŞTUR. ÜRETİCİLERİMİZ BİZE VE EKİBİMİZE HER ZAMAN GÜVENSİNLER 

Başkan Kocaağa İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliğinde yaptığı açıklamada "1. Ağır Ceza Mahkemesinin bugünkü duruşmasında Erman Haran'ın üyeliği ile ilgili kurumun tüm işlemlerinin kanuna uygun olduğu, belgede sahtecilik ile ilgili olarak sahte bir belgeye rastlanmadığı tüm belgelerin kanuna uygun olduğu görüldüğünden tüm sanıkların beraatine karar verildi. Savcıda mütlasında beraat talep etti. 

Ayrıca Mustafa Dartar tarafından Birliğimize karşı açılan genel kurulun iptali ve kayyım atanması talepli dava da İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi'nce kayyım atanması talebi ile reddedilmiş, bu karar Bölge Adliye Mahkemesi'nce onanmıştır. Genel kurulun da hukuka uygun yapıldığı gerekçesi ile davanın reddine karar verilmiştir. 

Ve Ahmet Balcı tarafından Birliğimize karşı açılan genel kurulun iptali ve kayyım atanması talepli dava da İzmir 17. Asliye Hukuk Mahkemesi'nce kayyım talebi 2 kez reddedilmiş, kararlar Bölge Adliye Mahkemesi'nce onanmıştır.

DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ’TE BAYRAMLAŞMA DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ’TE BAYRAMLAŞMA

Bunun aksini iddia eden varsa ister bizden ister İzmir Adliyesi’nden sonuçları alabilirler. Üç yıldır damızlık birliği seçiminden bu yana sürekli şikayet ,siyasilere yanlış bilgi aktarımı ,kurumumuza ve üreticilerimize yapılan saygısızlık ile uğraşan bu grup kanunen haksız çıkmıştır. Sonuç bizim lehimize çıkmıştır. Asılsız iddialar bertaraf olmuştur. Buradan hem kamuoyuna hem üreticilerimize duyurmak isteriz .Bize ve ekibimize her zaman güvensinler    " dedi.

HEM ÜRETİCİLERİMİZ BİLSİN; HEM DE MUHALİF KESİM KİMLERE HİZMET EDİYORSA ETMESİN ÜRETİCİNİN YANINDA OLSUNLAR

Basın mensupları tarafından sorulan ; Üreticileri aidat borçlarından dolayı icraya verdiğiniz doğru mu ?Sorusunun üzerine Başkan Kocaağa şunları söyledi. "Göreve geldiğimiz günden  beri İzmir’de en çok şikayet edilen  kurumlardan biri  İzmir İli Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği  oldu. 2016 yılından önce bakanlık üreticilerden  aidatları kesip  birliğin hesaplarına yatırıyordu. 2016’dan sonra ise üreticilerimizin TC hesabına yatmaya başladı. Üreticimiz eğer bize getirirse aidat alıyorduk. Ama göreve geldiğimiz günden beri bizi denetleyen müfettişler olduğundan üreticilerimize sürekli aidatlarınızı ödeyin diye gerek mesaj yoluyla gerekse haber vererek bildirdik. Ödeyenler oldu ödemeyenler oldu. Müfettişler devreye girince konu bizi aştı .Üreticiler de bilsin ki bu konunun bizimle bir alakası yok. Bunlar sürekli yapılan şikayetlerden dolayı olmaktadır. Müfettişler tarafından 2013 yılına kadar tüm durumumuz incelendi ve temize çıktık. Bugün de 1.İzmir Ağır Ceza Mahkemesi’nden sonuçlarımız geldi .Beraat ettik .Bundan sonrası için hem üreticilerimiz bilsin; hem de muhalif kesim kimlere hizmet ediyorsa etmesin üreticinin yanında olsunlar. "
 

Editör: Tutku İç