TAŞLI'DAN BAŞKAN TURAN’A ÇAĞRI TAŞLI'DAN BAŞKAN TURAN’A ÇAĞRI

YEREL GÜÇ/ SILA AVŞAROĞLU

Yeniköy’den açıklama yapan Başkan Eriş sosyal medyasında o anları kaydetti.


Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Yeniköy'deyiz. Günü kuvvetli sağanak yağmurun etkisinde geçiren ilçemizde bugün taşkın yaşanan bölgelerde Ödemiş Belediyesi ekiplerimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde sahada. Yine de yıllardır Hükümet'ten tamamlamasını beklediğimiz Ödemiş-İzmir Bölünmüş Yol Projesi, bir türlü genişletilip yükseltilemeyen Ovakent-Ödemiş yolu ve arazi toplulaştırması ve açılamayan tahliye kanalları gibi yarım kalmış çalışmaların sıkıntısını, yağmur suyu gidecek yer bulamayınca hepimiz yaşıyoruz. Üreticimizin evini, hayvan damını, bahçesini su basıyor, Karayolunda can güvenliği tehlikeye düşüyor.
Ovamızda yaşanan tüm bu sıkıntıların çözümünde bir an önce toplulaştırmanın bitirilmesi, derelerin ıslahı ve genişletilmesi çalışmalarında özellikle DSİ Genel Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Dereler Şube Müdürlüğü ile birlikte çalışmak için biz de her zaman yanlarında olacağız. Dilerim yerel çalışmaları birlikte başarabiliriz. Niye olmasın?
Hem taşkın sularının tahliyesi hem de yaşanabilecek sıkıntılara karşı kanalların açık tutulması için var gücümüzle sahadayız. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyor vatandaşlarımız için sahada olan tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyorum” dedi.

Editör: Tutku İç