HİZMETİN GEREKTİĞİ YERDE EKONOMİK GÜCÜMÜZE GÖRE ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Başkan Eriş burada yaptığı açıklamalarda, “Ödemiş belediyesi olarak tüm kurumlarla iş birliği halinde halkımızın hizmetindeyiz. İlçemizin her noktasında, hizmetin gerektiği her yerde ekonomik gücümüze göre elimizden geleni yapıyoruz. Ancak 4 yıl önceye göre ekonomi konusunda çok daha gerideyiz. Bunu net söyleyebilirim. 2019 yılında metreküpünü 180 -200 TL civarı aldığımız asfaltın tonunu bugün 2000 TL’ye alıyoruz. Rakamlar bu şekilde artı KDV’si de varsa bu işleri yapmak artık eskisi gibi kolay olmuyor. 6 Şubat depreminde mağduriyet yaşayan illerden ve ilçelerden 4 ay vergi alınmayacak. Tabii ki bunu Türkiye’nin diğer illeri olarak bizler karşılamış olacağız. Bu durumda bizim de aldığımız vergi payları azalacak. Hizmet verme noktasında kesintiye uğramasak da yavaşlayabiliriz. Ama bu ekonomik gerçekliği herkes yaşıyor. Çarşı pazar gezdiğinizde bu her yerde böyle.

AMACIMIZ ESNAFLA YARIŞMAK DEĞİL ANCAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNDE DESTEK ÇIKMAK SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GÖREVİDİR

Ben göreve başladığımda Ödemiş’te ekmek 1 liraydı şu an ise 7 lira. Halkın alım gücüne biraz katkıda bulunmak için 6 tane ekmek büfesi açtık ve vatandaş daha fazlasını talep ediyor. Amacımız esnafla yarışmak mağdur duruma düşürmek değil. Ama ihtiyaç sahiplerinde destek çıkmak da sosyal belediyeciliğin görevidir. Bugün fasulyenin 100 TL olacağını söyleseler inanmazdık. Neden? Çünkü üretici de zor durumda. Mazotu var, gübresi var. Biz de Ödemiş Belediyesi olarak hem Otamış marketler, hem de ekmek büfeleri olarak halkımıza elimizden geldiğince fayda sağlamaya çalışıyoruz.

HAVA ÇOK SICAK, BİRİMLERİMİZDEKİ ÇALIŞMA PROGRAMLARINI BUNA GÖRE AYARLIYORUZ

Hava çok sıcak. Birimlerimizdeki çalışma programlarımızı buna göre ayarlıyoruz. Özellikle park bahçede çalışan emekçilerimiz aşırı sıcak nedeniyle zor günler geçiriyor. Bu nedenle çalışma saatlerinde düzenlemeler yapıyoruz. Örneğin mesai saatlerini sabah 05.00 öğlen 14.00 arası şeklinde ayarlıyoruz.

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ OLARAK DEVLETTEN ALACAĞIMIZ VAR. ALABİLSEK ÖDEMİŞ İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMA YAPMAZ MIYIZ!

Daha çok hizmet, daha fazla iş yapmak istiyoruz ama yapamıyoruz. Elimizdeki paraya göre hareket ediyoruz. Eskiden borçlanıyorduk. Artık onu bile yapamıyoruz. Herkes şu anda zorluklarla mücadele ediyor. Çiftçi mazota, gübreye yetişmeye çalışıyor. Şoför benzine. Okullar yakında açılacak anne babalar da çocuklarının okul ihtiyaçlarına yetişmeye çalışıyorlar. Artık hepimiz daha tasarruflu yaşamaya çalışıyoruz. Örneğin Ödemiş Belediyesi olarak devletten alacağımız var. Alabilsek Ödemiş için daha çok şeyler yapmaz mıyız? 

ÖDEMİŞ KAYMAKAMLIĞINA VE ÖDEMİŞ EMNİYETİNE İLÇEMİZİN HUZUR VE GÜVENLİĞİNİ EN İYİ ŞEKİLDE SAĞLADIKLARI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Her şeye rağmen önemli olan Ödemiş halkının mutlu ve huzurlu yaşaması. Bu anlamda Ödemiş Kaymakamlığına ve Ödemiş İlçe Emniyet amirliğine ilçemizin huzur ve güvenliğini en iyi şekilde sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. Özellikle uyuşturucu konusunda emniyetin en büyük yardımcısı anneler olmalıdır. Çocuklarımızı çok iyi gözlemleyelim. Türkiye’nin şu anda en büyük dertlerinden biri de uyuşturucudur. Herkes bunun farkında olmalıdır.

DÜN ÖDEMİŞ’TE 2 DEMOKRASİ BAYRAMI YAŞANDI

Dün Ödemiş’te 2 demokrasi bayramı yaşandı. CHP ve MHP kongrelerini yaptılar. 2 yeni arkadaşımız Ödemiş’in geleceği için görev aldılar. İlçemizin siyasi yönetiminde görev alan CHP’nin yeni İlçe Başkanı Bülent Eker ve yönetim kurulunu kutluyor, başarılar diliyorum. Yine ilçemizin bir diğer partisi olan MHP’ne ilçe başkanı olan meclis üyesi arkadaşımız Ceyhun Kınlı ve yönetimine de ilçemizin sorunlarının çözümlenmesi konusunda alacakları görevlerde kolaylıklar diliyorum” dedi.

Editör: Tutku İç