Tire Belediye Başkanı Atakan Duran, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü özel bir etkinlikle kutlamak amacıyla Semra Organizasyon iş birliğiyle bir kadınlar matine düzenledi. 
Tire Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Atakan Duran, kadınların toplumsal yaşamdaki önemini vurgulayarak, onlara özel ayrılan bugünde gönüllerince eğlenebilmeleri için kadınlar matinesi düzenledi. 
Matine etkinliğine Tire’deki kadınlar yoğun ilgi gösterirken düzenlenen geceye katılan Başkan Duran, kadınların toplumun temel taşları olduğunu ve onların güçlenmesi, toplumun genel güçlenmesine katkı sağladığını belirtti. Duran ayrıca şöyle konuştu, “Sevgili Tireli kadınlar, hayatımızın her anında sevginiz, gücünüz ve üretkenliğinizle bize ilham veren sizler, geçmişten bugüne toplumumuzun temel taşları oldunuz. Kurtuluş Savaşı'nda sırtında top mermisi taşıyan Nene Hatunların, Ayşe Anaların, Şerife Bacıların torunlarını günümüzde Türkiye'yi ve Cumhuriyeti aydınlık yarınlara taşımanın çabası içerisinde görmenin gururu ve onurunu yaşıyoruz. Bugün, sizin sayenizde aydınlık yarınlara ilerliyoruz. Eşit haklar, fırsatlar ve desteklerle güçlü bir toplum olmanın yollarını birlikte açıyoruz. Medeniyetimizde çok özel bir konuma sahip olan, toplumsal hayatta önemli roller üstlenen, ürettikleri artı değer ile ülkemizin gelişip güçlenmesine büyük katkı sağlayan tüm kadınlar değerlerimizdir. Bu vesileyle kadına yönelik her türlü ayrımcılığın kalktığı, her türlü şiddetin son bulduğu, kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği daha güzel bir dünya için tüm Kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutluyorum.
Bu etkinlik, Atakan Duran'ın belediye başkanlığı dönemi boyunca kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda desteklenmesine verdiği önemi de bir kez daha ortaya koydu.
 

Editör: Tutku İç