Tugay'ın, ‘Efelerin Ressamı’ olarak bilinen Mustafa Ali Kasap tarafından yapılan resmi, kendisine hediye edildi.
CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, gün boyu Ödemiş'te sürdürdüğü seçim çalışmalarının ardından, iftarını ilçe sakinleriyle yaptı. 
“KİMSE AÇ KALMASIN DİYE ÇALIŞACAĞIZ”
Başkan adayı Cemil Tugay, “Her şeyden önce birlik beraberliğimiz daim olsun, masanın etrafında oturup beraber iftar yapmak manevi açıdan istediğimiz tablodur. Birlik beraberlik tablosu için teşekkürler. CHP olarak Türkiye’de kimsenin aç kalmaması için çalışacağız. Bu ülkede kimsenin evsiz olmaması, sokakta yatmaması, kimsenin okulunu okumasına engel olunmaması için çalışmak ve başarmak istiyoruz. Ülkemiz refah içinde insanlarımız mutlu olsun istiyoruz. O nedenle bu göreve talip olduk ve sizlerden onay bekliyoruz” dedi.
“ÜLKEMİZİN İYİLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Göreve geldiğinde yapacağı çalışmaları anlatan Tugay, şunları söyledi: “Bizlere görev verirseniz, açacağımız aşevleri, kent lokantalarımızda kimse aç kalmasın diye çalışacağız. Yurtlarımızda öğrencilerimiz barınsın diye çalışacağız. Yaşlı bakım evlerimizde yaşlılarımıza sahip çıkıp, sokakta kimse yatmasın diye olanaklar sağlayacağız. Halk ekmeklerimiz olacak, ekmeği uygun fiyata temin edeceğiz. Marketlerimizden yaşlılar, emekliler, muhtaç durumdakiler için belli miktarda ücretsiz alışveriş kartlarımız olacak. Bütün bunlar sizlerin mutluluğu ve ülkemizin iyiliği için.”
“BU SÜREÇ ÜLKEMİZE IŞIK TUTACAK”
CHP PM Üyesi Baran Bozoğlu da konuşmasında CHP’de ciddi bir yenilenme olduğunu söyleyerek, “Bu süreç ülkemize ışık tutacak. Başkan adaylarımız size emanet. Sizlerin desteği ile çok önemli projeleri hayata geçireceğiz dedi.
BURS VERDİĞİ ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI HEDİYE
Programda bir de sürpriz yaşandı. Başkan adayı Cemil Tugay'ın, kendi imkanları ile burs verdiği Ödemişli öğrenciler, ‘Efelerin Ressamı’ olarak bilinen Mustafa Ali Kasap tarafından amorf tuval üzerine karışık teknik ile yapılan Tugay'ın resmini hediye etti. Başkan adayı Tugay, aldığı hediye karşısında duygu dolu anlar yaşadı.
Resmi hediye eden Mustafa Ali Fırtına, “Bireysel imkanlarıyla Ödemiş’teki çocuklarımız için burs desteğini ben biliyorum. Bu tabloyu o çocuklarımız kendisine armağan etmek üzere bugün verdiler. Doğu ve Güneydoğu’da ‘poşu’ olarak bilinir ama Ege Bölgesi’nde ‘yağlık’ deriz. Genelde silahların yağını temizlemek üzere yapılmıştır ama sonrasında emekçilerin alnındaki terleri silmek için kullanılmıştır. Ben Cemil Başkanımın Küçük Menderes Havzası’nda yapacağı hizmetlerin sonrasında o terini bu poşuyla silmesini temsil eden tabloyu kendisine sunuyorum. Kendisini tanıdığım için de çok mutluyum” diye konuştu.
Başkan adayı Tugay, aldığı hediye karşısında duygulanarak, teşekkür etti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu