Ödemiş’te Yangın Ödemiş’te Yangın

Adaylık açıklamasını yaptığı günden bu yana Ödemiş’i ve mahallelerini adım adım, gece gündüz gezen ve vatandaşın sesini dinleyen gazeteci, Yerel Güç Medya İmtiyaz Sahibi ve Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç geçtiğimiz günlerde birkaç kez ziyarette bulunduğu Bıçakçı Mahallesi sakinleri tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için ziyaret edildi.
Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, geçtiğimiz günlerde Gölcük Mahallesi ziyaretini yarıda bırakarak çadır mağduriyeti yaşayan Bıçakçı Mahallesi sakinlerinin yanına gitmişti.
Bıçakçı Mahallesi sakinlerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Güleç, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek başta Bıçakçı Mahallesi’nde yapılacak olan düğün salonu olmak üzere pek çok konuda görüştü.
BİZİM SÖZÜMÜZÜN ARDINDAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET ERİŞ VE MEVCUT MUHTARIMIZ YUSUF ERDİNÇ DÜĞÜN SALONUNUN YAPILACAĞINI AÇIKLADILAR
Burada konuşan Başkan adayı Güleç “Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Bıçakçılı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Beni 17 Aralık günü köyünüzdeki bir düğüne davet ettiniz. O gün sorunlarınızı, dertlerimizi dinledim. Yine o gün kahvede otururken mevcut muhtarımız Yusuf Erdinç, diğer muhtar adaylarımız ve Bıçakçı halkı vardı ve o masada sorunlar konuşuldu. Sizler sorunların başında düğün salonu olduğundan bahsettiniz. Yıllarca söz verildiği ve yapılmadığı söylendi. Biz de ne gerekiyorsa yapılacak dedik ve oradan ayrıldık. Geçtiğimiz günlerde ben Gölcük ziyaretindeyken Yerel Güç’e o akşam yapılan düğün esnasında çadırın hava muhalefeti nedeniyle uçtuğuyla ile ilgili bir ihbar geldi. Ben de bundan haberdar olunca arkadaşlarımla birlikte Gölcük ziyaretini yarıda bırakıp oraya geldim. Geldik ve tekrar yerinde gördük. O gün bir kez daha bu sorunu çözmek için söz verdim. Bu sözün ardından Belediye Başkanımız Mehmet Eriş ve mevcut muhtarımız Yusuf Erdinç sosyal medya hesaplarından düğün salonunun yapılacağına dair bir bilgi verdiler.
BURASI DÜĞÜN SALONU PROJESİ DEĞİL BURASI ALAÇIK PROJE. YANİ BU PROJE SEKİZ DİREK VE ÇATIDAN OLUŞUYOR. NE TUVALETİ NE DE YEMEK YAPACAK HERHANGİ BİR YERİ VAR
Şimdi benim bu açıklamalardan sonra söylemek istediklerim var. Burası düğün salonu projesi değil burası alaçık proje. Yani bu proje sekiz direk ve çatıdan oluşuyor. Ne tuvaleti ne de yemek yapacak herhangi bir yeri var. Burası düğün salonu değildir. İkincisi burası tamamen moloz dökülen ve sonradan dolgularla kapatılan bir alan ve siz burayı düğün salonu alanı olarak açıklayıp Bıçakçı halkını kandırıyorsunuz. Dolgu olan bir alana hiçbir önlem alınmadan, istinat duvarı çekilmeden bu projeyi yapıyorsunuz. Bu arada buraya  sizin için İki tane basketbol potası koymuşlar sevgili Bıçakçılılar. Herhangi bir heyelan durumunda burada kayma olacaktır. Böyle bir şey olursa sonuçlarını siz düşünün. İşte bunların hesabı, kitabı yapılmadan bu şekilde yıllardır Ödemiş’te kararlar alınıyor. Bugün yanıma gelen ve buradan beni izleyen Bıçakçı halkına sesleniyorum. Seçime giriyoruz diye alelacele yanlış kararlar alıp benim vatandaşımın duygularıyla oynamayın. Buraları yapıp bedellerini artık benim vatandaşımdan çıkarmayın. Peki, burayı yapmaya karar verirken Bıçakçı halkına sordunuz mu?
Sayın muhtarım biliyorsunuz ki ben öncelikle gazeteciyim. Araştırmadan ne yazarım, ne haber yaparım. Ben Ödemiş’e belediye başkanı olmak için yola çıktım ve ben bu yola çıkarken araştırmadan birilerine iftira atayım, atıp tutayım demeden çıktım. Siz benim yanımda oturdunuz ve bunlar konuşuldu. Ben oraya, o koltuğa kendi egolarımı tatmin etmeye gelmiyorum. Ben o koltuğu vatandaşımı düşündüğüm için istiyorum. Bıçakçı’ya düğün salonu yapılacaksa bir sandık kurulacak. Düğün salonu alanları (ki şu anda mevcut projeler var) asılacak ve anlatılacak ve Bıçakçı halkına sorulacak bunlardan hangisini seçiyorsunuz? Yani bu oylamayla gerçekleştirilecek. Vatandaş hangisini isterse o olacak. Orada yaşayan sizlersiniz bizler değiliz. Bu proje ya karar verildiğinde size soruldu mu? Biz gerekirse bunu yaparken oradan, buradan para beklemeden hep birlikte yaparız.
ARTIK VATANDAŞIMI KANDIRMAYIN YALAN SÖYLEMEYİN
Artık vatandaşımı kandırmayın yalan söylemeyin. Ayrıca buranın ihalesinin yapıldığı söyleniyor. İhalesi yapıldı ama yer teslimi yapılmadı. Yani yapılmayacak. Doğru bilgilerle sizlere gelsinler. Sizde mutlaka sorgulayın ve sorun. Yarın ben başkan olsam bana da soracaksınız. Çünkü ben atanmış değil seçilmişim. Bu zamana kadar yapmadınız ama bundan sonra yapın. 
MUHTARLAR SİYASETE ALET EDİLMESİN
O gün muhtarımızla görüştüğümüzde söylemiştim muhtarın siyasi partisi olmaz evet gönlünde bir parti vardır. Muhtarımız kendisi de o gün dert yanmış ve bir daha aday olmayacağını söylemişti. Muhtarlar siyasete alet edilmesin. Biz geldiğimizde her muhtar benim gibi kendi köyünün belediye başkanı olacak. Ödemiş’i kırsaldan kente güzelleştireceğiz ve ilmek ilmek işleyeceğiz.
4 BUÇUK YILDIR ÇALIŞMADINIZ DA NEDEN SEÇİM YAKLAŞIRKEN ÇALIŞMAYA BAŞLADINIZ?
Maalesef bugüne kadar herkes kendi koltuğunu koruma derdinde olduğu için hep bir bahane bulundu. Bu sorunlar sizlerin evindeki ailevi sorunlar değil. Bu sorunlar orada yaşayan herkesin sorunu. Pandemi bahane edildi, dolar bahane edildi, her şey bahane edildi. İsteyince her şey yapılır. Bugün belediyenin parası olmasın ben o mahallenin halkıyla yine o sorunu çözerim. Kendileri çözmüyorlar tamam; vatandaş kendi imkânlarıyla o sorunu çözmeye çalışıyor ve bu insanlara 400 /500 bin TL gibi cezalar kesiyorsunuz. Peki, soruyorum Gediz, Telekom, İZSU yapıyor kazıp kapatmıyor. Aylarca o yolu o şekilde bırakıyor. Bu kurumlara neden ceza kesmiyorsunuz? Ben bunun cevabını bekliyorum. Siz bunun açıklamasını yapmazsanız ama ben belgeleri ile açıklayacağım. Yapabildikleri tek şey üreten, alın teri ile ekmeğini kazanan vatandaşa sorun yaratıp ceza kesmek. 4 buçuk yıldır çalışmadınız da neden seçim yaklaşırken çalışmaya başladınız?
ÖDEMİŞ’İ PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYECEĞİZ!
Bugüne kadar burada gazeteci Dilek Acar Güleç vardı. Ama bundan sonra Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç var ve 1 Nisan sabahı itibari ile Ödemiş Belediye Başkanı Dilek Acar Güleç olacak. Halkından, üretenden, vatandaştan yana olacağız. Rantçı gruplara, belediye içine ve dışına yerleşmiş çetelere karşı biz olacağız. Bu şehrin üreten, namuslu, alın teriyle para kazanan vatandaşları var ve biz elbirliğiyle Ödemiş’i değiştireceğiz. Ödemiş’i peşkeş çektirmeyeceğiz. Ve artık vatandaşa yalan söyletmeyeceğiz. Çıksınlar açıklasınlar!
 

Editör: Tutku İç