YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Diyarbakır'ın Lice ilçesi Göçer Mahallesi kırsalında 23 Haziran 2022’de Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığı unsurlarınca yürütülen ‘Eren Abluka-18 Şehit Jandarma Onbaşı Doğan Dağcı’ Operasyonunda teröristlerle çıkan çatışmada şehadete yürüyen Ödemişli şehit Jandarma Uzman Çavuş Turgut İçen’in adı dünyanın diğer ucunda; Bangladeş’te bağışçısı olduğu su kuyularından birine verildi.

Türkiye’den pek çok bağışçının isminin de bulunduğu listenin en başında bulunan Ödemişli Şehit Jandarma Uzman Çavuş Turgut’un ismi sonsuza dek yaşayacak. Yaklaşık 6 ay önce açılan ve bölgede yaşayanları suya kavuşturan kuyunun başında çocuklar tarafından dualar edildi, Türk bayrakları sallandı ve teşekkür edildi.

ÖDEMİŞ’TE BİR PARKA ŞEHİDİN İSMİNİN VERİLMESİ SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Ödemişli Şehit Turgut İçen’in eşi Semiha İçen Yerel Güç’e eşinin hayattayken çok bağış yapan biri olduğunu ve bunları gizli tuttuğunu, dünyanın diğer ucunda çok güzel bir amaç için yapılan su kuyusuna eşinin adının verilmiş olmasından dolayı gurur duyduğunu ve eşinin adının Ödemiş’te bir parka verilmesi konusunda da verilen sözün gerçekleşmesi halinde daha mutlu olacağını söyledi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu