Cihazları yerleştirmeye başladık. testlerin tamamlanması durumda hasta kabulüne başlayacağız. Burada toplam 628 bin metrekare kapalı alanda hizmet vereceğiz. İzmir'imizin yaşadığı depremden hemen sonra inşaatına başladığımız Buca Araştırma hastanemiz yaklaşık 7 aydır hizmet veriyor.Br yerde ihtiyaç varsa onu hemen karşılamak bizim boynumuzun borcudur" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı RecepTayyip Erdoğan, İzmir’de katılacağı miting öncesi konuşmalar gerçekleştiriliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada:

“Yaşadığımız topraklar atalarımızın çok büyük uğraşları ile bizim oldu ve bizim kaldı. Bu kelimeleri özenle seçerek kullanıyorum. Bu topraklardan düşmanı geldiği yere göndererek bizim kaldı bu topraklar. Milli mücadelemizin sembol şehrine selam olsun. Gazi Paşa bu şehir çok sevdi. Bu şehrin Cumhuriyet şehir olmasında sevginin rolü büyük. Bu sevgi vatan sevgisiydi. Cumhuriyetin kurucusu gazi paşa ve ilk kadroları rahmetle anıyorum. Bugün cumhuriyetimiz 100 yaşında. Bunun son 20 yılında vatan sevgisi ile çalıştık ve 100'ncü yıla hazırladık. Son 20 yılda hayata geçirdiğimiz değişikliklere baktığımızda her şey ortadadır. Sağlık hizmetlerinde sosyal devrim yaptık. Tüm vatandaşlarımızın bu hizmetlerden eşit faydalanmaktadır. Binlerce yeni sağlık tesisi inşa ettik. İzmir Bayraklı şehir hastanemizin inşaatını da tamamladık. Cihazları yerleştirmeye başladık. testlerin tamamlanması durumda hasta kabulüne başlayacağız. Burada toplam 628 bin metrekare kapalı alanda hizmet vereceğiz. İzmir'imizin yaşadığı depremden hemen sonra inşaatına başladığımız Buca Araştırma hastanemiz yaklaşık 7 aydır hizmet veriyor. Bir yerde ihtiyaç varsa onu hemen karşılamak bizim boynumuzun borcudur. Bu kadro vaat edip gerçekleştirme sözünü tutar. Önümüzde bir tercih varsa Türkiye’ye inanmakla inanamamak arasındadır” ifadelerini kullandı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu