Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de katılacağı miting öncesi konuşmalar gerçekleştiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti İzmir 1'nci Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Nuri Kasapoğlu "İzmir Milli Mücadele dönemimizin kahraman şehri İzmir... İşgalciye ilk kurşunu atan şehir İzmir... İzmir dün Hasan Tahsin'dir, bugün Fethi Sekin'dir. İzmir tam bağımsızlıktır, tam istiklaldir. Bu topaklar asla düşman eli sıkmayan topraklardır.

Bu topraklar zincire vurulmayı kendine layık görmeyen topraklardır. Çoğulcu demokrasi bu şehirde vücut bulur. İzmir bölgesindeki diğer şehirlerle birlikte merhum Menderes'e sahip çıkan şehirdir. İzmir'in hem Cumhuriyetimizin tarihinde hem Türk demokrasisinin tarihinde öncü bir rolü vardır. İzmir 9 Eylül ruhunun doğduğu şehirdir. Bugün bu meydanda sizlerle birlikte o hareketin devamı olan, mücadeleyi 2071'e taşıyacak olan AK Parti'nin bayrağını dalgalandırıyoruz. Bugün bu meyanda büyük davanın büyük lideri, doğru adam Recep Tayyip Erdoğan'ın bayrağı dalgalanıyor. Bizler beraberce bu bayrağı düşürmemeye ant içtik. Bu millete, bu ülkeye ask ile, iman ve inançla hizmet eden , Türkiye'nin itibarını ileriye taşıyan Sayın Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yapmak için yola çıktık.

Biliyoruz ki İzmir bir daha cumhurbaşkanı yapacaktır. İzmir her zamanki gibi muhteşem coşkusu ile ortaya koydu.Biz tüm kalbimiz ile inanıyoruz ki milli irade bir kez daha diyecek ki bu ülkede kaosa yer yok diyecek. Milli irade diyecek ki, bize vasıfsız, niteliksiz adam lazım değil diyecek. İzmir'in kadınları, gençleri 14 Mayıs'ta oyunları bozacak mı! İzmir'i kaleleri olarak görenler İnşallah 14 Mayıs'ta o ağır uykularında uyanacaklar. Siz yeter ki arkamızda durun. Türkiye'nin kaybetmeye lüksü yok, maceraya girme lüksü yok. Türkiye'nin 20 yıllık kazanımlarından geri dönme lüksü yok. Türkiye'nin istikrara ihtiyacı var. Türkiye'nin istikrarı daha önce de tesis etmiş kadrolara ihtiyaç var. AK Parti varsa endişeye mahal yok. 14 Mayıs seçimi Cumhuriyet tarihimizin en kritik seçimi. Bu seçim düzen ile karışıklık arasında bir seçim yapacak. Bu seçim akla karanın birbirinden ayrıldığı bir seçim olacak. 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılını'nı birlikte başlayacağız. İzmir’i çantada keklik görenlere, millete efendilik taşlayanlara cevabı İzmir verecek. İzmir'i dünya markası haline birlikte getireceğiz. Türkiye'nin istikrarı için Recep Tayyip Erdoğan diyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu