Hıdrellez Şenlikleri kapsamında 6 Mayıs Cumartesi akşamı saat 18.00'den itibaren Umurbey ve Emmioğlu mahalleleri sakinlerinin katılımlarıyla etkinlikler düzenlendi. İlk olarak sahneye Ödemiş Belediyesi halk oyunları ekibi roman dans gösterisi sergiledi.

Dans gösterisinin ardından Umurbey Mahallesi muhtarı Hatice Çavdar ve Emmioğlu Mahallesi muhtarı Adnan İşak söz alarak Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e teşekkür ettiler. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş ve ödemiş belediyesi personellerinin katıldığı şenlikte 7’den 70’e tüm mahalleliler bu coşkuya ortak oldu.

Başkan Mehmet Eriş burada yaptığı konuşmada, “Bu güzel mahallelerin güzel insanlarıyla özellikle hıdırellezde birlikte olmaktan çok mutluyuz. Bu güzel kutlamada emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyor, Hıdırellez Bayramı’nın hepimiz için bolluk, bereket ve sağlıklı günler getirmesini diliyorum. İnşallah hepimiz güzel günler yaşayacağız. Çocuklarımızın geleceği aydınlık ve parlak olsun. Dilekleriniz gerçek olsun. Muhtarlarıma da özellikle teşekkür ediyor ve herkese iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Daha sonra mahalle sakinleri sahne alan Nilay Selçuk’un şarkılarıyla coştu. Başkan Eriş, ilk kez Hıdırellez kutlayan çocuklarla birlikte ateşten atladı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu