2019 Yerel seçimlerinde Tire Belediye Başkanı seçilen Salih Atakan Duran’ın merakla beklenen adaylığı, Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisinde düzenlenen İYİ Parti Grup Toplantısındaki törenle açıklandı.
Başkan Duran'ın, İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta’nın Meclis kürsüsünden yaptığı;
Tire’de, halka hizmet anlayışını dürüst siyaset ile bileştiren, milletimizi İYİ Belediyecilik anlayışı ile tanıştıran, İzmir’in gururu İYİ Parti Tire Belediye Başkanımız Sayın Salih Atakan Duran’ı İYİ Parti İzmir Tire ilçe belediye başkan adayımız olarak kürsüye davet ediyorum.
Açıklaması ile kamuoyuna ilan edilen adaylığı grup toplantısına katılan milletvekilleri, parti temsilcileri ve üyeler tarafından ayakta alkışlandı.

Tire Belediye Başkanı kürsüden partililere seslendiği konuşmasında, "Beni bu makama tekrar layık görerek aday gösteren başta Sayın Genel Başkan Meral Akşener ve tüm partili yol arkadaşlarıma teşekkürlerimi arz ediyorum. Görev süremiz dahilinde mesleki tecrübemizi halkımızın emrine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni dönemde de mesleki tecrübemizin yani sıra geçen 5 yılda edindiğimiz belediyecilik tecrübesiyle Şehr-i muazzam, Taht-ı kadim, yeşil Tire'nin güzel insanlarına en iyi şekilde hizmet edeceğimiz müjdelemek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Zabıta ekiplerinden, zincir marketlere denetim Zabıta ekiplerinden, zincir marketlere denetim

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili D. Müsavat Dervişoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale ve İl Başkanı Ülkü Doğan’ın Başkan Duran’a eşlik ettiği adaylık tanıtımı sonunda, “Atakan için bir kelam et etmem lazım” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; O zaman korkmadı, bugün de net bir şekilde tek başımıza girdiğimiz bir seçimde Atakan ben varım dedi. Kendisini şahsen partimiz üzerinden tartıya koydu. Bunu hiç unutmayacağım. İnanıyorum ki Tire’de unutmayacak.
Çalmadı, çaldırmadı.

Bugüne kadar ne varsa Tire’ye harcayan, Tirelilere harcayan kardeşimin Tirelilerin teveccühüne mazhar olacağına inancım sonsuzdur. Tekrar bu duruşun için sana teşekkür ediyorum. diyerek Atakan Duran’a teşekkür etti.

Editör: Tutku İç