Tire Belediyesi tarafından gelenek haline gelen ve Ramazan ayı boyunca her gün Tire’nin başka bir mahallesinde kurulan iftar sofralarının ilki Yanık Konak Meydanı’nda gerçekleştirildi.
Tire Belediyesi Aşevi tarafından yapılan yaklaşık 1000 kişilik yemeği Tire Belediye Başkanı Atakan Duran ve çalışma arkadaşları, mahalle sakinleri ve misafirlere dağıtıldı. 
İftar yemeğinin ardından dualar edildi ilahiler okundu. Çocuklar için Tire Belediyesi Tiyatro Ekibinden Dündar Taşal meddah ve Karagöz Hacivat gösterisi sahneledi.

Başkan Hayati Okuroğlu, yardımcılarını atadı Başkan Hayati Okuroğlu, yardımcılarını atadı


İftar sofralarıyla ilgili açıklama yapan Başkan Duran şöyle konuştu, “Göreve geldiğimiz günden itibaren geleneksel hale getirmek istediğimiz önemli organizasyonlardan bir tanesi de mahalle iftarları. İftarlarımızı ilk yıldan itibaren yapmaya başladık. Beşinci yılımızda bu yılki iftarımızın da ilk gününü gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Tire belediyesinin bu geleneği gelecek nesillere aktarması ve mahalle mahalle güzel sofralarda halkımızla buluşulması en önem verdiğimiz konulardan bir tanesi. Mutluyuz, halkımızla buluştuk ve onların hayır dualarını aldık. Onları mutlu görmek bizi daha da mutlu etti. Katılım gösteren tüm Tireli hemşerilerimize ve mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum. Ramazan’ı Şerif’in önce tüm İslam Alemine  sonra vatanımıza milletimize ve güzel şehrimiz Tire’ye  hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 

Editör: Tutku İç