İzmir benim beklediğimin de üzerinde bir performans gösteriyor. Anketlerin üstünde de bir sonuç çıkacağı çok net” dedi.

Türkiye merak ediyordu! Cumhurbaşkanı Erdoğan kabineyi açıkladı. Türkiye merak ediyordu! Cumhurbaşkanı Erdoğan kabineyi açıkladı.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, skentteki seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu.

Beklenenin üzerinde sonuçlar geldiğini ifade eden Aslanoğlu, “Kendi sandığımda sandık sonuçlarını takip ettim Balçova’da. Bizim oy kullandığımız sandıkta oy oranımız yüzde 73,5. Yan sınıftaki sandıkta yüzde 75,5. Sandıklardan güzel sonuçlar geliyor. Balçova, Seferihisar, Karaburun, Bornova ve diğer ilçelerden beklediğimizin üstünde performans geliyor. Sandık sonuçları geldiğinde İzmir’de göreceğiz ki büyük bir farkla kazanacağız. İzmir benim beklediğimin de üzerinde bir performans gösteriyor. Anketlerin üstünde de bir sonuç çıkacağı çok net” dedi.

KAYDA DEĞER SORUN YOK

Sandık başlarında kayda değer sorun yaşanmadığını kaydeden Aslanoğlu, “10 bin sandığımız var. Sandıklarda ufak tefek sorunlar yaşandı. Kayda değer büyük sorunlar değildi. Gayet sakindi. İzmir’e yakışır şekilde demokrasi şöleni halinde seçim geçecek demiştik. Bir sıkıntı yaşamdan şu ana kadar sandıkların açılışını tamamladık” diye konuştu.