YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

14 Mayıs seçimleri öncesi İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin son seçiminde Başkan Adayı olan iş adamı Çağlar Aran “Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyerek devletimize açıkça meydan okuyanlara, “Yerel Yönetim Özerkliği Getireceğiz” diyerek vatan topraklarımızı bölmek isteyenlere karşı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimi açıkça ilan ediyorum” açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Aran, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur oylamasına   yeni bir açıklama daha  yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çobanların yanında  olduğu için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman’da Millete Sesleniş konuşmasında, “Dağdaki çobanın oyu bir mi diyerek içlerindeki kibiri ortaya döktüler, meydanları hınca hınç dolduran milyonların sınırına ermeye çalışmak yerine bindirilmiş kıtalar diyerek bu insanları aşağılamayı tercih ettiler. Çobansız bir dünya olmayacağını ve her zaman çobanların yanında olacağını söylemesi üzerine Aran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek şunları ifade etti,

“Çobansız bir dünya olamayacağını söyleyen her zaman bizlerin yanında olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Bizde her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında dik durmaya devam edeceğiz. İnşallah 28 Mayıs’ta  yine  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı  13’üncü Cumhurbaşkanı yaparak istikrarı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu