Kendisine elif harfinin olduğu tablo hediye edilmesi üzerine Akşener, “Elif dimdiktir. Vav harrfinde biraz eğilmiş olursunuz. Vav’ın da önemi çok büyüktür ama… O da egoyu ortadan kaldırmak ister. Ben egoyu ortadan kaldırdığım için İzmir teşkilatı elif olmamı istiyor. Bundan sonra söz elif olacağım” dedi.

Bir dizi program kapsamında İzmir'e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kentte ilk ziyaretini Zübeyde Hanım Anıt Mezarına giderek gerçekleştirmişti.
Programın ikinci durağında partisinin il başkanlığına gelen Akşener, burada partilileri ile buluştu. Akşener’e ev sahibi İl Başkanı Sinan  Bezirciloğlu’nun yanı sıra İYİ Parti TBMM Başkanvekili Musavat Dervişoğlu,İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, İzmir Milletvekili Hüsmen Kırkpınar, İzmir milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale eşlik etti.


İl Başkanı Bezircilioğlu, Akşener’e iki adet hediye takdim edildi. Kendisine elif harfinin olduğu bir tablonun hediye edilmesi üzerine konuşan Akşener, “ Elif dimdiktir. Vav harrfinde biraz eğilmiş olursunuz. Vav’ın da önemi çok büyüktür ama… O da egoyu ortadan kaldırmak ister. Ben egoyu ortadan kaldırdığım için İzmir teşkilatı elif olmamı istiyor. Bundan sonra söz elif olacağım” dedi.

Editör: Tutku İç