YEREL GÜÇ / SILA AVŞAROĞLU

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen yaptığı basın açıklamasında, “Geçen hafta içerisinde bölücü terör örgütü PKK tarafından 12 vatan evladımızı kaybettik. Milletimizin ve ülkemizin başı sağolsun. Bu mevcut saldırıda şehit olan kahraman askerlerimizin ailelerine sabır diliyorum. Bugün CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker konuyla ilgili bir açıklama yapmış.

Mecliste yayınlanan bildiriye AK Parti, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi imzalarını attı. Terörün uzantısı olan DEM Parti, HDP, CHP ret oyu verdi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘Bu menfur saldırıda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir hatası var mı’ vs. gibi yine Türk Silahlı Kuvvetleri’ni suçlamışlardı. Sonra kendileri bir bildiri yayınladılar. Fakat yayınladıkları bildiride yine ‘PKK Terör Örgütü’ yazamadılar. PKK’yı lanetleyemeyip herhangi bir şey yapamadan kendilerince bir kılıf uydurmaya çalıştılar. 

AK PARTİ ÖDEMİŞ TANITIM, MEDYA  BİRİM BAŞKANLIĞINDA GÖREV DEĞİŞİMİ  YENİ BAŞKAN ÜMİT AKSU OLDU AK PARTİ ÖDEMİŞ TANITIM, MEDYA  BİRİM BAŞKANLIĞINDA GÖREV DEĞİŞİMİ YENİ BAŞKAN ÜMİT AKSU OLDU

“ŞEHİT CENAZELERİNDE BİZLERE KARŞI PROVAKATİF EYLEMLERDE BULUNUYORSUNUZ”

Terörün hedeflerine ulaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye’nin bağımsızlık ve bütünlüğü için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz demişler. Ben kendilerine soruyorum. 2023 seçimlerinde mitinglerinizde Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyip bağıranlar varken, TSK kimyasal silah kullanıp diğer kişileri milletvekili yaparken, Türk Tabipler Birliği kimyasal silah kullanmış deyip tutuklandığında DEM Partisi Genel Başkanı, Eş Başkanıyla CHP Genel Başkan Yardımcısı bir aradaydı bunları görmüyor musunuz? Sonra şehit cenazelerinde bizlere karşı provakatif eylemlerde bulunuyorsunuz. Siz yaptıklarınızı hiç görmüyor musunuz? Siz kongrelerinizde eski Genel Başkanınız ve yeni Genel Başkanınız Selahattin Demirtaş’a selam söylerken hiç görmüyor musunuz?’ 


“SİZ TSK KATİL DİYEN KİŞİYİ MİLLETVEKİLİ YAPTINIZ MI”
Milletin duygularıyla ve bizlerle lütfen oynamayın. Biz sizin kirli pazarlıklarınızı da oy için neler yaptıklarınızı görüyoruz. 4 parti Meclis’in bildirisine imza atarken siz bir kılıf bulmak için açıklama yapıyorsunuz biz bunu Türk halkının takdirine bırakıyoruz. Ben CHP Genel Başkanına soruyorum. Siz TSK katil diyen kişiyi milletvekili yaptınız mı? Siz Türk Tabipler Birliği Başkanı ve HDP Genel Eş Başkanı ile beraber basın açıklaması yaptınız mı? Siz TSK insansız hava araçlarını üretmesin, insansız hava araçları bilinçsizce vatandaşları öldürüyor deyip PKK’lı hainleri öldürürken TSK’ya laf söylemediniz mi? Siz HDP ile DEM Parti ile iş yapıyor musunuz, yapmıyor musunuz?” dedi.

Editör: Tutku İç