YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

SON GENEL SEÇİMDE ÖDEMİŞ’TE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDEKİ OY ARTIŞI

Başkan Şen, “Genel seçim çalışmalarında her iki alanda da hem milletvekilliği hem cumhurbaşkanlığı çalışmalarında bölgemiz milletvekili adaylarımızın hemen hemen hepsinin Ödemiş’i ziyaret etmesi ile Ödemiş’te oldukça iyi bir seçim çalışması yaptığımızı düşünüyoruz. Teşkilatımız ve milletvekili adaylarımızla birlikte en uzak mahallelere kadar ulaşmaya çalıştık. Cumhurbaşkanımıza Ödemiş’te yüzde 46 oranında oy çıktı. Seçim süresince vatandaşa sorsanız en çok hangi partiyi sokakta gördünüz diye AK Parti diyeceklerdir. Merkezde oy oranımız biraz düşmüş olsa da ilçemizde özellikle kırsal mahallerimizde birinci parti olarak çıktık. Ama aramızda büyük bir fark vardı. O da şuydu. Biz tek partiydik, CHP ise 5 partiydi. Durum böyleyken bile vatandaştan oldukça yüksek oranda oy aldık. Bunları temel alırsak Ödemiş’te en başarılı parti AK Parti’dir. Son seçime göre ilçemizde özellikle Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir artışımız olduğu sonucu ortaya çıkmıştır. İnanıyoruz ki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde diğer partilerden de oy verip Cumhurbaşkanımızı destekleyen vatandaşlar olmuştur. Geçtiğimiz seçim boyunca bizi destekleyen herkese çok teşekkürler” dedi.

EMEKLİLERİMİZ MÜSTERİH OLSUN

Biliyorsunuz ki milletçe çok zor zamanlardan geçtik. Önce tüm dünyayı esir eden Pandemi süreci sonra ise ülkemizin Güneydoğusunu yerle bir eden büyük deprem sonrası ekonomik anlamda yaşadığımız sıkıntılar var. Yaşananları göremezden gelmemiz beklenemez. Özellikle emekli maaşlarının durumu ile ilgili olarak bize gelen sorular için cevabım şudur ki değerli emeklilerimiz müsterih olsun, Sayın Cumhurbaşkanımız gerekeni yapacaktır. Hangi konuyla ilgili olursa olsun bize gelen talep ve istekleri bizlerde il başkanlıklarımıza, milletvekillerimize ve onların aracılığıyla Cumhurbaşkanımıza iletiyoruz.

NEDEN KÜÇÜK MENDERESLİ BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKMADI?

Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç’in, “Neden havzadan bir vekil meclise gitmedi?’ sorusunun karşılığında Başkan Şen, “Hem birinci hem de ikinci bölge milletvekillerimiz ile sürekli iletişim halindeyiz. Örneğin İzmir milletvekilimiz Eyyüp Kadir İnan buraya geldiğinde kendisine hastanemizle ilgili olan sorunlarımızı ilettik. Nöroloji, beyin cerrahisi, diş hastanemizle ilgili sorunları ilettik ve hekimlerimiz yakın zamanda göreve başladı. Kısmetse 1 Ağustos’a kadar hastanemizde eksik hekim kalmayacak. Diş hastanemiz bir yangın sonucu kullanılamaz hale gelmişti. Şu anki hastanemizin bahçesine yapılacak yeni bir bina ve diş hastanesi için de sayın vekilimiz Eyyüp Kadir İnan müjdeyi verdi. Diş hekimi sayımızı da arttırarak Ödemişimize güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİRİN YAPMASI GEREKEN YOLLARI DA BİZ YAPIYORUZ

Biliyorsunuzki ilçemizde yol çalışmaları ile ilgili sorunumuz çok ve yapılamayan onlarca yol var. İzmir Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken yolları da biz yapıyoruz. Pek çok uzak mahallemizin yollarını karayollarına asfaltlattık. Yerel belediyelerin yapması gerekenleri biz milletvekillerimizden rica ediyoruz.

OKULLARIMIZDAKİ ONARIM VE YENİLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Zafer mahallesinin uzun yıllardır beklediği okul kısmetse Eylül’de tamamlanacak ve ilk öğrencilerini ağırlayacak. Biz yine bu projeyi il başkanlığımız ve milletvekillerimiz aracılığıyla tamamladık. 50. Yıl ortaokulundaki tadilatımız da hızlı bir şekilde sürüyor. Muhtemelen Eylül’e yetişebilir. Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ödemiş Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesinde daha kapsamlı bir çalışma yapıldığı için bu okullarımızın teslim tarihi Ekim, Kasım aylarını bulabilir. Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezimizin de yeni binası hızlı bir şekilde bitirilecek. Bunun dışında ilçemiz için yeni okul projelerimiz de var.

YENİ HASTANENİN ÇEVRESİNDEN GEÇEN YOLLAR İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT

Ödemiş’te yeni devlet hastanemizin bulunduğu mevkii üzerinde esnaflarımız da çoğaldı. Şu an o bölge Ödemiş’in trafik olarak en işlek noktalarından birisi. Zafer mahallesinde yapımını sürdürdüğümüz okul da tam o noktada. Buralardaki yol yapım ve çevre düzenleme işlerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi sorumlu. Biz de üzerimize düşen herhangi bir şey olursa mutlaka yaparız.

VATANDAŞLAR PEK ÇOK SORUN İLE BİZE GELİYOR

Vatandaşlar özellikle ekonomik ve maddi sıkıntılar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve yerel belediye ile ilgili sıkıntılar, hastanedeki doktor açığı ve benzeri şikâyetlerle bize geliyorlar. Biz de elimizden gelen ne varsa yapıyoruz.

GERÇEK ENFLASYONU OLUŞTURAN RANTÇILARLA SAVAŞMAMIZ GEREKİYOR

Hükümetimiz fahiş fiyatlar ve rant sağlamak için yükseltilen rakamlar ile ilgili olarak gereken yaptırımları uygulamaya başlayacak. Örneğin burada aldığımız şikâyetlerle ilgili olarak bu kişileri, kuruluşları tespit edip milletvekillerimize oradan da bakanlığımıza iletiyoruz. Halk olarak da bu rantı sağlamaya çalışıp bu enflasyonu oluşturan kişilerle de savaşmamamız gerekiyor.

ESNAF İÇİN DE YENİ PROJELER HAZIRLANIYOR

Esnafımız da büyük sıkıntılar içinde. Esnaflarımız için hazırlanan destek projeleri de yolda. 2-3 ay içinde hükümetimiz de bakanlarımız da gerekeni yapacaklardır.

ÖDEMİŞİMİZE İKİ GÜZEL HEYKEL KAZANDIRAN İZMİR BÜYÜKŞEHİR VE ÖDEMİŞ BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜRLER

Öncelikle Ödemişimize 2 güzel heykel kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyesine ve Ödemiş Belediyesine teşekkür etmek istiyorum. Bugün bana Şehit Ali Dereli mevkiinden vatandaşlarımız ulaştı. Büyükşehir belediyesi mevcut asfaltın üzerine 2-3 aydır hiçbir müdahalede bulunmamış. Vatandaş hem evlerinin hem de mahsullerinin zarar gördüğünü söylüyor. Eski hastaneden eski özel hastaneye dönülen yolda da çalışmalar yapılmadı vatandaş mağdur oldu. İlaçlama konusunda da çok şikâyet alıyoruz. Büyükşehir belediyesi yapması gereken hiçbir şeyi yapmıyor. Ödemiş Belediye Başkanı da ne vadettiklerini yaptı ne de vatandaşın sorununu çözdü. Vatandaşlarımız her ikisinden de beklediği hizmeti alamıyor. Herkes su parasını, emlak vergisini ödüyor ve haliyle hizmet bekliyor. Sürekli işçi alımı yapılıyor. Ama belediyede disiplin yok. Belediyenin neresinden tutayım bilemedim. 4,5 yılda yaptıkları en güzel iş son zamanlarda yaptıkları 2 heykel oldu. Bir tane arıtma kanalı yapılmadı. Birgi’nin kanalizasyonu dereye akıyor. Beyazıtlara yapılacak kanal açılmadı o kadar hizmet varken hiçbir şey yapılmıyor. Halkımız hak ettiği saygıyı ve değeri görmüyor. 2000 3000 kişiyle heykel açılışı yapıldı. Sanki Ödemiş’e çok büyük tesis kazandırılmış, yaşlı bakım evi vs. kazandırılmış gibi. Keşke daha büyük hizmetler yapılsaydı da teşekkür etseydik.

BÜYÜKŞEHİR YASASI HER YERDE VAR BU BİR MAZERET DEĞİL

Büyükşehir yasası her yerde var olan bir yasa. Aydın’da, Konya’da, Denizli’de büyükşehir yasası var mı? Aydın Büyükşehir Belediyesi CHP’li aynı hizmet aynı ödenek veriliyor. Bu bir mazeret değil. Kimse beceriksizliğini bir yasanın üzerine atmasın. Herkese aynı bütçe ayrılıyor. Belediye ve ekibi iyi çalışırsa bu şehre hizmet edilir. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş bir hizmet yapılacağında bize destek olmaya çalışıyor. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi TOKİ konutlarını 3 kere mahkemeye verdi. Mehmet Eriş de bizim başkanımız ve bir proje yaptığımız zaman bize destek veriyor ancak büyükşehir belediyesi kendi ilçesine bile engel olduğuna göre beceriksizliğin başı büyükşehir belediyesi. Ancak şöyle de bir gerçek var ki Mehmet başkan çalışmıyor, hizmet etmiyor onu da söylemek lazım. Bu durumda kimse kimseye suç atmasın.

ÜRETİCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Son yaşanan doğal afetlerden sonra üreticilerimiz çok etkilendi. Hayvancılık Ödemiş’in bel kemiği. Bu anlamda Ödemiş İzmir’in tarım ve hayvancılık konusunda en büyük kazanç sağlayan ilçelerinden birisi. Tarım ilçe müdürlüğümüz tüm gayretiyle çalışıyor. Tarım ilçe müdürümüz çiftlik çiftlik gezerek sorunları yerinde belirleyip ne yapılması gerektiğini anlatıyor. Çiftçimiz ve üreticimiz en çok AK Parti döneminde desteklenmiştir. Ben hepsiyle görüşüyorum. Gereken raporları hazırlayıp ilçe tarım müdürlüğümüzle birlikte ilgili bakanlığımıza iletiyoruz. Bununla ilgili olarak çalışmalarımız en kısa zamanda hız kazanacaktır.

ARAP ÜLKELERİYLE ÇALIŞIYORUZ

‘Cumhurbaşkanımız neden Arap ülkeleriyle bu kadar sık görüşüyor?’ sorusunun cevabına gelirsek, Arap ülkeleri genellikle Çin’den ve Avrupa ülkelerinden ithalat yapıyorlardı. Biz de şu an dünyanın en çok ihracat yapan ülkesiyiz. Artık o bölgedeki tüm yatırımları bizim devletimiz yapacak. Ülkelimize

Editör: Gülçin Kargaoğlu