Törene Ödemiş AK Parti ilçe başkanlığının yanı sıra AK Parti İzmir Milletvekili Eyüp Kadir İnan katıldı. 

Ödemişlilerin derdine tercüman olan milletvekili İnan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Sizlere gelmişken karşımızdakileri sizler görüyorsunuz. Onlar Ödemiş’i bilmezler. Ödemiş’in sokaklarını, sıkıntılarını bilmezler. Bugün belediyecilikte başarılı olsalardı mevcut belediye başkanlarının hepsini değiştirdiler. İcraatlarıyla öne çıksalardı değiştirirler miydi? Ali Hadim başkanın işi zor. Ödemişliler olarak soruyoruz? Bizim aklımızla mı alay ediyorsunuz?” dedi.

Ödemişli vatandaşlar da Yerelgüç aracılığıyla İnan’a şunları söyledi;
Ödemiş’te 20 yıldır bir AK Parti, bir CHP, bir daha AK Parti bir daha CHP belediyeleri seçildi. Ama 20 yıldır ne iktidar, ne muhalefet Ödemiş’e çivi çakmadılar. Hem partiler hem belediye başkanları değişti. O zaman bugüne kadar gelen bütün belediye başkanlarını başarısız olarak mı tanımlıyorsunuz ?

İktidardan, Ankara’dan ne geldi? Büyükşehirden hangi destekleri alabildik merak ediyoruz?

Bugün sizce bunlardan Ödemiş’e bir katkı sağlamalarını beklemek ne kadar akıllıca?
Üstelik önümüzde DSP’den seçilmiş, devletten hiçbir destek almadan gelişmiş Eskişehir belediyesi gibi bir belediye örneği varken çalışacak Ödemiş sevdalılarını başa getirmek sizce de daha akıllıca olmaz mı?

Sayın vekilimize soruyoruz ‘Onlar Ödemiş’i bilmezler derken Ödemişlileri ötekileştirmiyor mu?

 Ödemiş’i ötekileştirmeden, ayrıştırmadan yönetmek zor mu ?

Sayın vekilimize Ödemişliler olarak bize bunu tekrar hatırlattığı için teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.
 

Editör: Tutku İç