Özgül, “Biz bunu yapamadık biliyor musunuz? Bayındır’a 100 milyonluk bir yatırım sağlayamadık” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin startını Küçük Menderes’in en uzak köşelerinden Kiraz’ın Dokuzlar Köyü’nden başlatan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adaylarıyla birlikte diğer ilçeleri de ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı buluşmada esnaf ziyaretleri de gerçekleştirilirken belediyenin yatırımlarına yönelik ihtiyaçlar da not alındı, talepler dinlendi.

Bayındır ilçesinde Başkan Soyer ile karşılayan AK Parti’nin Bayındır Belediye Meclis Üyesi Ali Haldun Özgün, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZTARIM şirketi üzerinden kurduğu günlük 100 ton süt işleme kapasiteli Bayındır Süt Fabrikası için teşekkür etti. Büyükşehir’in 100 milyonun üzerinde bir yatırım yaptığı tesisle ilgili düşüncelerini anlatan Özgün, “Merhaba… Teşekkür ederiz” dedi. Soyer’in, “Allah iyilik versin” sözüne “neden teşekkür ettim size” sorusuyla karşılık veren Özgün,  Soyer’den, “bilmiyorum” yanıtını aldı.  Özgün daha sonra, “BAYSAN süt üretim tesisimizi bize kazandırdığınız için” dedi.

Soyer’in, “eyvallah, ne güzel bunları duymak” sözleri sonrasında ise, “Ben AK Parti Bayındır Belediyesi meclis üyesiyim. Neyse doğru o” ifadeleri kullandı. Özgün daha sonra, “Biz bunu yapamadık biliyor musunuz? Bayındır’a 100 milyonluk yatırım sağlayamadık” diye konuştu.  Soyer ise, “Çok memnun olduk, inşallah daha iyisi olacak” yanıtını verdi

Editör: Gülçin Kargaoğlu