Ödemiş Öğretmenevi Ek Hizmet Binası’nda yapılan kahvaltıya AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, Ödemiş AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Şen, AK Parti İzmir Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı İl Başkan Yardımcısı Mahmut Badem, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran ve muhtarlar katıldı. 

Bayramda Mezarlıklara Ücretsiz Ulaşım! Bayramda Mezarlıklara Ücretsiz Ulaşım!

Kahvaltıdan sonra konuşan AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan şunları söyledi, “Seçimden ötürü bizim bir arzumuz bir hayalimiz vardı. Biz Ödemiş’i çok kazanmak istedik, Ödemiş’te yeniden AK Partili Belediyeciliği ile birlikte bizim de mecliste Milletvekili kardeşiniz olarak burada bir AK Partili Belediye olsun bütünleşerek çok daha verimli işler yapalım diye çok hayal ettik arzuladık. Ama olmadı. Vatandaşımızın tercihi başımın üstünde. Yönümüz pusulamız tamamen vatandaşın iradesi. Bu konuda da eksik varsa bizden yanadır, kusur varsa bizden yanadır diyerek yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte de eksiklerimizi tamamlayarak yolumuza devam edeceğiz. Ödemiş için eksiklerimizin de farkındayız yol meselesinden tutunda sağlıkla ilgili sıkıntılara kadar.  Hangi eksiğimiz var önümüzdeki aylarda bir senede hızlanarak bu işi nasıl sürdürdüğümüzü göreceksiniz. Bir AK Partili Belediye Başkanı ile bu işi daha fazla hızlandırmak vardı olmadı” dedi. 

Ödemiş’in muhtarları İzmir Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan’a mahallelerinin doğalgaz, elektrik, yol ve düğün salonunun olmaması gibi şikayetlerini dile getirdi. 

İzmir Milletvekili ve Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan muhtarları dinledikten sonra şunları söyledi, “Muhtarlarımızın bize ilettiği sorunların %70’i bizimle ilgili %30’u ise Büyükşehir ile ilgili. Biz seçime 1 sene kala Milletvekili seçildiğimizde söylemimiz farklıydı. Büyükşehir’i de kazanmak istiyorduk. Ödemiş’i de kazanmak istiyorduk. Bu tür meselelerde de bu meseleleri çözeceğiz diyorduk çünkü ilk meselemiz gerçekten bunlar olacaktı. Bugün Büyükşehir ve ilçe belediyesini farklı parti kazandı. Önümüzde 4 senelik bir süreç var. Çünkü bunlar çok büyük sözler vererek bu seçimleri kazandılar. Vatandaşımızın çiftçimizin ihtiyaçlarını bu yolda istismar ederek bu seçimleri kazandılar. O nedenle almış oldukları bu kredi bu vesileyle haklarını vermeleri lazım. Biz üzerimize düşeni bu manada yapmak için çalışacağız. Kutlu Beyin dediği elektrik sıkıntısı ile hemen ilgileneceğiz. Bu gal arısı ile ilgili konuyu ben ilk defa duyuyorum dersime çalışacağım. Çayır Mahallesindeki düğün salonu ile ilgili sorun yer var mı yok mu bilmiyorum ama ağırlıkla Büyükşehir veya ilçe belediyesinin sorumluluğunda, Tire’deki orman ağaçlandırmasıyla ilgili de Tarım ve Orman Bakanlığımız ile görüşeceğiz, Birgi Mahallesi’ne verdiğim söz Ödemiş Belediyesi’ni alırsak ilk buraya halı saha yapacağız demiştik söz ağızdan bir kere çıkıyor bununla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığımızla görüşeceğiz çözüm bulmak için elimizden geleni yapacağız, Tekke Mahallesi’ndeki imam ve elektrik sıkıntımıza da bu hafta çalışacağız, Bayırlı Mahallesi’ndeki Salihli bağlantı yolu ile ilgili bilgim yok bu konuda da dersimize çalışacağız, Cevizalan Mahallesi’ndeki imam ve TEDAŞ ile ilgili sorun ile ilgili de çalışacağız, Ovakent Yolu’nu Mahmu Badem ile takip edip Karayolu ile nasıl bir sürece gireriz ona bakacağız, Zafer Mahallesi’ndeki ilkokulumuzu Eylül ayına her halükarda yetiştiririz, Demirciler Mahallesi’nde ATM ve Ziraat Bankası içinde bir ATM geliştirme işi var Bakanlığın yürüttüğü o nedenle tüm ATM talepleri bekliyor ama ilk listemiz Demircili Mahallesi’nde ki eksiği tamamlamak olacak, Kaymakçı Mahallesi’nde ki İZSU arıtma konusuyla ilgilide ben bugün Büyükşehir meclis üyelerimizle bu konunun takibi ile ilgilide telkinde bulunacağız, Güney Mahallesi’nde ki doğalgaz hızlandırma işlemlerini başvuru sayısına göre hızlandırırız, Süleyman Demirel Mahallesi için anaokulu projesini İl Milli Eğitim Müdürümüz ile görüşüp bütçemiz ile yapabiliyorsak hemen çıkartacağız, Dereuzunyer Mahallesi’nde ki elektik ve kilit taşı problemini ve Çayır Mahallesi’nde ki elektik problemiyle de ilgilenmeyi taahhüt ediyoruz. Yol konusunda Ödemiş’e mahcubuz eksik bizim eksikliğimiz. Bayramdan sonra benim tek niyetimde bu yolu hızlandırmak ve neticelendirmek. 92 kilometrelik yolun 73 kilometresi bitti, çoğu bitti azı kaldı. Benim tek gündemim şu saatten sonra Ödemiş’te ki bu yol ve Tire Belev yolu bu ikisi inşallah 2025’te açmak gibi bir kararımız var bu da inşallah bize nasip olur.” dedi.
 

Editör: Tutku İç