Genel seçim sonrasında teşkilatlara yönelik çalışmaları hızlandıran AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’nın başlattığı değişim rüzgarı sürüyor. Yerel seçim öncesinde parti teşkilat yapılanmasını oturttuktan sonra belediye başkan adayları ve meclis üyesi listelerine yoğunlaşması beklenen Başkan Saygılı ilk olarak 14 ilçede değişikliğe gitmişti. Belediye başkan adayı olma, görevinden ayrılma ya da performans düşüklüğü gibi nedenlerle başkan ve yönetimleri değiştirilen ilçelerden 12'sinde yeni başkanların ataması gerçekleştirildi.

ATANAN İLÇELER BELLİ OLDU

Bayraklı İlçe Başkanlığı'na Tarkan Düzman, Beydağ İlçe Başkanlığı'na Mustafa Tekin,Buca İlçe Başkanlığı'na İbrahim Şengöz, Çeşme İlçe Başkanlığı'na Pınar Özen, Çiğli İlçe Başkanlığı'na Oktay Özdemir, Foça İlçe Başkanlığı'na Ümüt Arslan, Gaziemir İlçe Başkanlığı'na İsmail Yaşadı, Karşıyaka İlçe Başkanlığı'na Selahattin Köse, Kemalpaşa İlçe Başkanlığı'na Metin Yaşar, Kiraz İlçe Başkanlığı'na İsmail Hancı, Tire İlçe Başkanlığı'na Abdulkadir Uğurlu, Urla İlçe Başkanlığı'na ise Ömer Tiryaki atandı.

Menderes ve Narlıdere ilçelerinde mutabakat sağlanamadığı için ilçe başkanı ataması yapılmadı. Atamaların mutabakatın sağlanmasının ardından gerçekleştirileceği kaydedildi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu