YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Süreç Tire Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı nedeniyle Mert Falakalı’nın AK Parti Tire İlçe Başkanlığından istifa etmesiyle başlamıştı. 

AK Partili üyeler arasında ve Tire siyasi kulislerinde pek çok kişinin ismi geçse de temayül yoklamasına katılmak için 6 isim başvuruda bulundu. 

Mustafa Maltepe, Abdülkadir Uğurlu, Mehmet Karamanlı, İsmail Tapkın, Mehri Nisa Ünalan, Yavuz Keseli temayül yoklamasına katılan isimler olmuştu. 

Temayül yoklamasında 88 mahalle başkanı ve ana kademe ile kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri oy kullanmış ve AK Parti Tire İlçe Başkanı olarak görmek istediği 4 ismi yazarak açılışı AK Parti Genel Merkezde yapılacak olan sandığa atmıştı. 

Sandıktan Mustafa Maltepe, Abdülkadir Uğurlu, Mehmet Karamanlı ve İsmail Tapkın’ın isimleri çıkarak bugün AK Parti Genel Merkeze mülakata çağırıldılar. Yapılan mülakat sonucunda Abdülkadir Uğurlu AK Parti yeni Tire İlçe Başkanı olarak atandı. 

Yeni başkan Uğurlu gazetemize yaptığı açıklamada, Tire’nin yeniden AK Parti Belediyeciliğine kavuşması için tek hedefin yerel seçim olduğunu kaydetti.

Editör: Dilek Ayvalı