HABER/ BURCU TUNÇ

Veteriner Hekim Melike Kendir, Veteriner Hekim ve İthalat Sorumlusu Şakir Kendir, İthalat Sorumlusu ve Veteriner Sağlık Teknikeri Mustafa Çakır tarafından açılan ve Çelik Çesa grup ile birlikte çalışmalarını sürdürecek olan Agrivet  Veteriner Kliniğinin açılışına Çelik Çesa Grup Genel Müdürü Veteriner Hekim Derviş Murat Çelik, Çelik Çesa Grup Türkiye Hayvan İthalatı Yönetcisi Mustafa Demir, Kendir, Çakır aileleri, hayvancılar ve davetliler katıldı.

Açılış öncesi Kuran okundu dualar edildi. Misafirlere çeşitli ikramlar dağiıtıldı.

DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ’TE BAYRAMLAŞMA DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ’TE BAYRAMLAŞMA

Açılış kurdelasını Çelik Çesa Grup Genel Müdürü Veteriner Hekim Derviş Murat Çelik kesti.

Açılış öncesi Yerel Güç’e konuşan Veteriner Hekim Melike Kendir, "2019 yılında Uludağ Üniversitesi veterinerlik fakültesinden mezun oldum. Bugün benim en büyük hayallerimden biri olan Agrivet Veteriner Kliniğinin açılışını tüm sevdiklerimizle tüm dostlarımızla birlikte kutluyoruz. Size kliniğimizden  de bahsetmek isterim. Kliniğimizde tüm veteriner sağlık ürünleri mevcut, aynı zamanda işletmelerin ihtiyaç duyduğu tümtedavileri de uyguluyoruz. Bunun yanında bir veteriner hekimin en önemli görevlerinden biri koruyucu hekimlik yapmaktır. Biz de koruyucu hekimlik  kapsamında işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda uygun aşı programlarını araştırıp işletme sahiplerini de bu konuda bilgilendirip yönlendiriyoruz. Aynı zamanda kayıpları önlemek et ve süt üretimini yükseltmek amacıyla çiftlik danışmanlığı ve sürü yönetimi takibi uygulamalarıda yapıyoruz. Bilgi almak isteyen herkesi Agrivet veteriner kliniğine bekliyorum. Bunun yanında bir de canlı hayvan ithalatı yapıyoruz. Yurtdışında en iyi  genetiği seçiyoruz. Seçimlerimizde tüm hızıyla devam ediyor. Yeniköy Mahallesi’nde Yeniköy Küme Evleri No: 75 İzmir yolu üzerindeyiz.Herkesi bekliyoruz" dedi.

Whatsapp Görsel 2024 06 06 Saat 18.59.34 489215B2

Veteriner Hekim İthalat Sorumlusu Şakir Kendir "2017 yılı Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Veterinerlik fakültesi mezunuyum.Agrivet hayvancılık olarak ilk öncelikle hayvan ithalatının Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve Amerika, Uruguay başta olmak üzere bir çok ülkeden hayvan tedariğinin temellerini oluşturuyoruz. Bu süreçte Avrupa’da tedarikçimiz olan Çelik CESA grupla beraber ortak bir şekilde işbirliği içerisindeyiz.Bunun dışında sadece işimiz hayvan getirmek değil hayvan ithalatı yapmak değil en iyi araştırmalar yaparak kaliteli genetik seçerek ülkemize en güzide hayvanları, en güzel hayvanları kazandırmak. Uzman ekibimizle  beraber çiftliklerimize sürdürülebilir bir çiftlikle projesinde yardımcı olma konusunda hazırız" dedi.

İthalat Sorumlusu ve Veteriner Sağlık Teknikeri  Mustafa Çakır "Agrivet tarım hayvancılık veteriner kliniğinin ortak paydaşlarından biriyim. Aynı zamanda Ödemiş bölgesinde ithalat sorumlusuyum. Arkadaşımın da anlattığı gibi Çelik cesa güvencesiyle, ortaklığıyla getirdiğimiz hayvanlarımızın sadece güvenli teslimat kısmını değilde ilerleyen dönemde hayvanların bakım, besleme, aşılama periyotları gibi pek çok işlemiyle ilgileniyoruz. Sonuç itibari ile buraya biz bir genetik İthal ediyoruz ve  bunun arkasında durmak zorundayız. Yani hayvanın çiftliğe teslimatını yapıp arkamızı dönüp gidemeyiz. Devamında üreticimizin her daim yanında olmak suretiyle hijyen ürünlerimizi, dezenfektanlarımızı, yem, katkı hayvanların beslenmesi konusunda, ekipman konusunda her türlü desteğini sağlamaktayız" dedi.

Çelik Çesa Grup Türkiye Hayvan İthalatı Yönetcisi Mustafa Demir "Çelik Çesa grup Türkiye hayvan internet satış Yöneticisiyim. Biz de tabi arkadaşlara tekrar hayırlı olsun özellikle işte ithalat da ilgili Türkiye’deki genel İtalat süreçleri Avrupa süreçleri gümrük süreçleri bunlarla ilgili gerekli çalışmaları sağlıyoruz. Bu konuda biraz daha tabi hayvan değil biraz da genetik seçimine daha çok önem verdiğimiz için bu konuda sağ olsun arkadaşlarda çok önemli bir konuda çalışmalar yapıyorlar ve bunlarla beraber hep beraber güzel bir çalışma ile devam ediyoruz ben teşekkür ediyorum" dedi.

Çelik Çesa Grup Genel Müdürü Veteriner Hekim Derviş Murat Çelik "2000 yılında Selçuk Üniversitesinden mezun oldum. Çelik Çesa yönetim kurulu başkanı ve emanetçisiyim. Avrupa, Amerika, Uruguay gibi bölgelerden Türkiye uygun için  hayvan ithalatı yapıyoruz. Genetik satın alıyoruz ki hastalıktan arı hayvan satın alıyoruz. Bu hayvanların seçimi tabii ki önemli ama sonra da sürdürülebilir hale getirmek çok önemli. 20 yılı aşkın süredir bu sektör içerisindeki tecrubemizi böyle genç kardeşlerimizle beraber paylaşarak bunun sürdürebilirliğini sağlamak istiyoruz. Bundan sonra ithalat değil ihracat yaparken de beraber çalışacağız. Hijyen üzerine bir üretim tesisimiz var. Hijyen de bu işin bir parçası ve arkadaşlarımızla birlikte bunu devam ettirmek istiyoruz. Ayrıca doğru genetik ve yüksek verimlilik oluşturmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genetiği yüksek olan hayvanları daha verimli hale nasıl getirebiliriz konusunda  bizim tecrübemiz ve genç arkadaşlarımızın dinamizmi bir araya gelsin istiyoruz" dedi.
 

Editör: Tutku İç