HABER/ BURCU TUNÇ
KAMERA/ BUSE BAĞCI

Açılışa Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Eski Belediye Başkanlarından Bekir Keskin, Başkan Yardımcısı Feridun Azeroğlu , genç mühendislerin aileleri ve seçkin davetliler katıldı. Açılış kurdelasını Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş, Eski Başkan Bekir Keskin ve beraberindekiler kesti. 

Burada bir konuşma yapan Başkan Eriş, “Bugün iki genç kardeşimizin, genç mühendisimizin işyerlerini açmak için buradayız. Mühendislerimiz enerjileri ile bilgilerini ilçemizde bizlerle paylaşacaklar. Güzel projelere önder olmalarını diliyorum. İyi ve kaliteli projeler ile Ödemişlilere faydalı olacaklarına eminim. Yeni iş yerlerinin kendilerine hayırlı, uğurlu, bereketli olmasını dilerim” dedi. 

Elektrik proje, Taahhüt, İnşaat yüksek gerilim, kompanzasyon otomasyon, kontrol panosu, solar güneş enerji sistemleri, solar tarımsal sulama, elektrik malzeme satışı, güvenlik, kamera sistemleri, kesintisiz güç kaynakları gibi hizmetler sunacak olan AC&DC Elektirik -Enerji –Mühendislik firması yetkililerinden Elektrik/Elektronik Mühendisi İsmet Akçay Yerel Güç’e yaptığı açıklamada, “Okulumu bitirdikten sonra özel firmalarda çalıştım. Enerji sistemleri mühendisi olan arkadaşım Burak Baydar ile birlikte kendi iş yerimizi açma ihtiyacını duyduk. Ödemişin de böyle bir hizmete ihtiyacı olduğunu düşündük. Burada elektrik proje, taahhüt, kompanzasyon otomasyon kamera güvenlik sistemleri yangın algılama sistemleri ve tarımsal sulama sistemleri gibi pek çok sistem üzerine hizmet vereceğiz. Ödemiş’te her türlü elektrik ve enerji ihtiyacını karşılayacak olan tüm sistemler üzerine çalışacağız” dedi. 

Enerji Sistemleri Mühendisi Burak Baydar, “Ben de özel şirketlerde güneş enerjisi üzerine çalışmalar yaptım. Bölgemiz güneş enerjisinden bolca faydalanabilen bir bölge olduğu için Ödemişlileri de bu konuda bilgilendirmek ve çalışmalarımızdan faydalandırmak istiyoruz” dedi.

Editör: Tutku İç