Park içerisindeki Ahmet Munis Armağan Halk Kütüphanesi, restore edilen Can Egeli binasına taşınıyor. Bu önemli taşınma süreci sonrasında kütüphane, modern bir kafeteryaya dönüştürülecek.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, projenin tamamlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tire Atatürk Parkı, ilçemizin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlayacak önemli bir mekân haline gelecek. Yapılan yeniliklerle birlikte parkımız, halkımızın daha fazla keyif alacağı bir ortama dönüşüyor. İçerisinde bulunan merhum Ahmet Munis Armağan İlçe Halk Kütüphanemizi de restore edilen Can Egeli binamıza taşıyoruz. Parkın ve kütüphanenin açılışını Tireli hemşerilerimizle birlikte çok yakında yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Mimar Can Egeli’nin, bundan tam 71 yıl önce yaptığı ekin loncası binasına sahip çıkan Tire Belediye Başkanı Atakan Duran, binayı aslına uygun olarak restore ederek burayı modern bir kütüphaneye dönüştürdü. 

Başkan Hayati Okuroğlu, yardımcılarını atadı Başkan Hayati Okuroğlu, yardımcılarını atadı

Tamamen cam cephe giydirme yapılan Can Egeli binası ve bölgedeki tamamlanan çalışmalarla ilgili konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “İlçemizde bulunan tarihi lonca için uzun zamandır çalışma yapıyorduk. Bu bölgede belediyemize ait ekmek fırınımız da vardı. Bu bölgeyi yeniden ilçemize yakışır bir hale getirmek için ilk olarak fırını buradan kaldırıp küçük sanayi sitemize modern bir fırın yaptık. Ardından Balık Hali için düğmeye bastık. Son olarak da tarihi lonca için ihale sürecimizi tamamladık. Loncayı mimari özelliğini bozmadan aslına uygun olarak restore ettik. Burasını cam cephe giydirme yaparak aslına uygun modern bir kütüphaneye dönüştürüyoruz. Tire için çalışmalarımız devam edecek” dedi.
 

Editör: Tutku İç