YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kolu bu hafta cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yılı anısına yürüyüş düzenledi.

Gözetleme Kulesi yakınında dağcılar, Yüce Önder Atatürk için saygı duruşu yaptılar, ardından İstiklal marşı okudular ve tören yapıp saygıyla andılar.

Yürüyüşün rehberliğini Nihat Yüce, Liderliğini Mehmet Taşlı ve etkinlik sorumluluğunu Mesut Şimdi yaptı.

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kolu temsilcisi Mehmet Taşlı şunları söyledi, “Her hafta devam ettiğimiz etkinliklerimizi bu hafta Milli yas günümüz 10 Kasım anısına yaptık. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 84. ölüm yıldönümü anısına düzenlediğimiz Sırtlan Bayırı-Subatan-Gözetleme Kulesi-Gölcük yürüyüşünü katılımcılar güvenle ve başarıyla tamamladılar. Ülkemiz bölgemiz için önemli olan günlerimiz anısına etkinlik yapmaya devam ediyoruz” dedi.

YÜRÜYÜŞ 7 SAAT SÜRDÜ

Rehber Nihat Yüce şunları söyledi, “Yaklaşık 17 km tutan yürüyüşümüz 7 saat sürdü. Yansıtıcıdan başladığımız yürüyüş devamında Sırtlan bayırı zirvesine varıldı. Ardından Subatan yaylasına inildi. Oradan Gölcük Gözetleme Kulesi hedeflendi ancak hemen altında çıkan sert rüzgar ve yoğunlaşan yağmur sebebiyle kestirme yoldan Gölcük hedeflendi. Gözetleme Kulesi yakınında bir tepede İstiklal marşı okuduk. Saygı duruşu ve tören yaptık. Ardından Sırtlan bayırının doğu yakasında kestirme ormanlık alandan Gölcüğe ulaşıldı. Burada 1.5 saat verilen molanın ardından Ödemişe dönüldü. Tüm katılımcılar etkinliği başarıyla ve güvenle tamamladılar" dedi.

Etkinlik sorumlusu Mesut Şimdi, “Haftaya komşu ve kardeş kulübümüz Tire Dağcılık ile ortak bir etkinlik yapmayı planlıyoruz. Tire’nin Akyurt köyünden başlayacağımız yürüyüşte Kartal Dağı ve Küçük Kale’yi yürüyeceğiz. Etkinliklerimiz devam edecek. Efe Dağcılık Facebook ve Instagram sayfalarımızı takip edebilirsiniz" dedi.