YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Sağlık Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan Yüklenici Firma YSE İnşaat tarafından yapılacak 75 Yataklı Kiraz Yeni Devlet Hastanesi’nin toplam inşaat alanı 22 bin 284 metrekare. Hastane 22 poliklinik ve 3 ameliyathane ile hizmet verecek ve inşaat 500 günde tamamlanacak.

Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Milletvekili Necip Nasır, Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş,İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı İsmail Hancı, AK Parti Kiraz İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen ve Kiraz halkı katıldı.

ÖNÜMÜZDEKİ 20 YILIN İHTİYACINI KARŞILAYACAK

İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, “Kiraz Devlet Hastanesi Kirazlılarla ilgili olarak Sayın Belediye Başkanımızın, Sayın Vekillerimizin ciddi anlamda uzun bir uğraşların sonucunda bugün temel atma töreni birlikte yapımına başlamış olacağız. Önümüzdeki yıl bitmiş haliyle Kiraz Devlet Hastanesi ilçemizin sağlık ihtiyaçlarını yerine getirmek için güzel bir tesis olacaktır. Bu hastane önümüzdeki 20 yılın Kiraz’da sağlık ve doktor ihtiyacını karşılamış olacaktır. 22 poliklinik odası, 3 ameliyathane odası ve 75 yatağı ile Kirazlılara hizmet edecektir.”

Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, “Başta Kiraz Devlet Hastanesi olmak üzere Gençlik Merkezimiz ve 9 Halı Sahamızın açılışını burada hep birlikte gerçekleştireceğiz. 75 yataklı Hastane yapımı için bulunduğumuz alanda tahsisi ve ihalesi yapılarak çalışmalara başlamıştır. Şu an için mevcut hastanemizde 45 bin vatandaşımıza 30 yatak kapasite 6 poliklinik, 6 branşta hizmet verilirken, yeni hastanemizde bu 22 poliklinik, 16 branşta 75 yatakla hizmet verilecek konuma geçilecektir.”

KİRAZ İÇİN BİR HAYALİMİZİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİK

9 yıl önce başlayan mücadele sonucu Kiraz halkının hak ettiği Kiraz Devlet Hastanesi temellerinin atılıyor olmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, “7 yıldır bekliyoruz. 7 yılın sonunda hepimizin hak ettiğini düşünüyorum. Aslında 9 yıl önce başlayan bir mücadeleydi. İlk babamı kaybettiğimde Hamza başkanımda bilir baş sağlığına gelmişti. O imkânsızlık içinde ne yapacağını şaşırdım. Küçük bir kız çocuğunun feryadıydı feryadım. Dedim ki hiçbir kız çocuğu üzülmesin. Hiçbir evlat anasını babasını gözünün önünde acı çekerek kaybetmesin istedim. Bütün mücadelem bu yöndeydi. Ne siyaset vardı ne de başka bir şey. Hizmet vardı insanlara dokunmak vardı. 7 senedir uğraştık. Birçok gözyaşı döktük. En sonunda şükürler olsun. Öncelikle Kirazlı hemşerilerimize dağ gibi arkamda durup bana güvendiğiniz için teşekkür ederim. Milletvekillerimize, genel başkan yardımcılarımıza, başbakanımıza, cumhurbaşkanımıza, ben günlerce ağlarken beni dinledikleri, arkamda durdukları için Kirazlı hemşerilerime ve bana bugünü yaşattıkları için teşekkür etmek istiyorum. Devletimiz milletimiz var olsun.”

CHP ZİHNİYETİ BİZİ YORMUŞTUR

Deprem bölgesinde 40 gün çalışma yapan Kiraz Belediyesi ekibine teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, “24 Haziran 2018’de sizlerin destekleriyle milletin adamı mazlum milletlerin umudu genel başkanımız cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la halka hizmet hakka hizmet düsturu ile halkımıza hizmet etmeye çalıştık. Bu 5 yıllık milletvekilliği döneminde bizi yoran tek bir şey oldu. Beni ve bütün milletvekili arkadaşlarımı yoran şey ise Dünyanın en güzel şehirlerinden Ege’nin incisi Akdeniz’in yıldızı İzmir’i çöküntü kent haline getiren,  çöldeki bir kent haline getiren ve Kentsel dönüşüm yapılmasını engelleyen,  Marmaray projesini engelleyen, İstanbul projesini engelleyen, İzmir Kiraz Hastanesinin projesini engelleyen, İzmir’de TOKİ yapılmasını engelleyen, Kiraz’da TOKİ yapılmasını engelleyen, Bergama’daki millet bahçesini engelleyen, Ödemiş’teki TOKİ konutlarını, binlerce yatırımı engelleyen, İzmir’de 25 yıldır iktidar olan CHP zihniyetinin, İzmir Milletvekili şu an cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu ve o zihniyetin bizim yaptığımız çalışmaları engellemesi bizi yormuştur. Yoksa aşkla şevkle sizden aldığımız güçle hizmetlerimize devam ediyorduk.”

ENGEL OLAMAZLAR, SADECE BİRAZ ZAMAN KAYBETTİRİRLER

Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ,  “Şu temel atmada çok ibretlik mesajlar var. Buradaki hastane yapma işini defalarca mahkemeye götürüp, kolaylıkla imarını yapıp bizim işimizi kolaylaştıracakları halde imarı dahi yapmadan çevre şehirciliğin yatığı imarı her seferinde mahkemeye götürüp bir de mahkemeden çıkan karardan sonra orada rant var, rantı engelliyoruz diyen bir zihniyet. Kirazlılar size soruyorum burada neyin rantı var. Kimin arazisi var burada. Arkadaşlarımızın da yok. Burada amacımız belli net. Yapmak istediğimiz de belli. Hastane yapacağız kardeşim. Her seferinde ne yazık ki burada bunu engelledir. Biz hep şunu söylüyoruz. Engellemek için elimizden geleni yapabilirsiniz. Âmâ bizim bu işi yapmamızın önüne geçemezsiniz. Sadece bize biraz zaman kaybettirirsiniz. Ödemiş’te TOKİ’de, Bergama millet bahçesinde ve statlarda fazla zaman kaybettiremediler. Burada biraz fazla kaybettirdiler. Tadını da kaçırdılar. Daha mücadele bitmedi. Biz bunun temelini attık. Onlar yine buranın olumsuz emelleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Bugün buranın temelini atıyor isek nasıl Kiraz bugüne kadar bizim arkamızda dağ gibi durduysa 14 Mayıs’ta da dağ gibi duracağını gösteriyor ise, 14 Mayıs’tan sonra da biz milletvekili olmasak ta dağ gibi Kiraz’ın arkasında dağ gibi durmaya devam edeceğiz.

Ülkemizde huzurun, birlik beraberliğin, uhuvvetin, kardeşliğin devamı için 14 Mayıs'ta çok güzel bir cevap vermemiz gerekiyor. Çünkü birileri huzurumuzu bozmak istiyor. Bunu da görüyorsunuz değil mi? Görmeyen var mı? Yani özellikle birilerinin, bazı terör örgütlerinin bitinin kanlandığını ve onların son dönemde yapılan operasyonlarla karşı karşıya kalmış oldukları zorluğu ifade ettiklerini ve bu zorluk ortadan kalksın diye 14 Mayıs’ı beklediklerini gördünüz değil mi? Kimden medet umduklarını da biliyorsunuz. Ama Küçük Menderes Havzası bunlara yol vermez. Bunu anlatmaya gayret ettim.  Bunu söylemeye gayret ettim. Bakın niyetleri kötü, başkaca işler yapacaklar dedik. Belediyelerde bir yola geldiniz. Onu 14 Mayıs'tan sonra konuşacağız. Ama Türkiye'yi sizin bu hale getirmenizi, huzurunu, birliğini beraberliğini bozmanızı bu millet o fırsatı size vermez. Bizim bugüne kadar yaptıklarımız ortada. Yapacaklarımızda her şeyimizle belli. Daha ortaya ne yapacağını bile koyamamış bir yapı var karşımızda.”

Konuşmaların ardından 75 Yataklı Kiraz Yeni Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu