YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Kent merkezindeki 5 büfeye ek olarak, Umurbey Mahallesi sakinlerinin talebiyle ve muhtarın desteğiyle Yıldız Açık Otopark yanında 6. Halk Ekmek Büfesi hizmete açıldı.

Açılış törenine, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, başkan yardımcıları, birim müdürleri, Umurbey Mahallesi Muhtarı Hatice Acar Çavdar ve mahalle sakinleri katıldı. Başkan Eriş, açılışta yaptığı konuşmada, dar gelirli vatandaşlara ucuz ekmek ulaştırmayı hedeflediklerini ve talep doğrultusunda yeni büfeler açmayı sürdüreceklerini belirtti.

Açılışta bir konuşma yapan Başkan Eriş, “Bugün Umurbey mahallemizdeyiz. Bu mahallemizde dar gelirli vatandaşlarımızın yaşadığı bir mahalle. Vatandaşlarımıza daha ucuz ekmek ulaştırmaya çalıştığımız 6.halk ekmek büfemizi de burada açıyoruz. Bu büfelerde ayda 60 bin civarı ekmek satıyoruz. Mahallelerimizin bakkalına marketine de zarar vermek gibi bir düşüncemiz yok. Vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda bu büfelere nerede ihtiyaç duyuluyorsa oraya koymaya çalışıyoruz. Bu konuda muhtarlarımız da bize öncülük yapıyor. Bu anlamda muhtarımız Hatice hanıma da mahallenin sesi olup bizimle böyle bir soruna çözüm buldukları için çok teşekkür ediyoruz. Ekmek büfemiz Umurbey sakinlerine hayırlı olsun” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİM İÇİN HAYIRLI OLSUN

Umurbey mahallesi muhtarı Hatice Acar Çavdar ise, mahalle sakinleri adına ekmek büfesinin hayırlı olmasını diledi ve belediye başkanına destekleri için teşekkür etti.

Çavdar, “Mahalle sakinlerim adına ekmek büfemiz hayırlı uğurlu olsun. Belediye başkanımıza da talebimizi geri çevirmedikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Umurbey Mahallesinde açılan 6. halk ekmek büfesi 08.00 ve 16.00 saatleri arasına açık olacak.200 gr ekmek fiyatı 6 TL’den satılacak.

Editör: Gülçin Kargaoğlu