YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştiren Yarınlara İz Bırak projesi kapsamında 18 bin metrekarelik alanda 500 meyve fidan toprakla buluştu.

Ovakent yolu üzerinde Ödemiş Kaymakamlığı tarafından tahsis edilen alanda meyve fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

Törene Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy,  Ödemiş Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Turan Yüzük, Şube Müdürü Mustafa Güder, İlçe Tarım Müdürü Ömer Faruk Tutar, Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sıddık Kaya, oda başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

GENÇLERİMİZ SEKTÖRÜN BEKLENTİLERİNE CEVAP VERECEK

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sıddık Kaya, “Ödemiş Kaymakamlığı tarafından okulumuza tahsis edilen 18 bin metrekarelik alanda Yarınlara İz Bırak projesi kapsamında 500 meyve fidanı dikimi için bir araya geldik.  Projemizin amacı, tarım alanı öğrencilerimiz için uygulama alanı oluşturarak öğrencilerimizin budama, aşılama, çelik üretme gibi teknikleri görerek, uygulayarak öğrenmelerini sağlamaktır. İlerleyen dönemlerde bu alana kuracağımız profesyonel seralar ile üretimde çeşitliliği arttırarak gençlerimizi sektörün beklentilerine cevap verecek şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz”

ÖDEMİŞ TARIMINA YETİŞMİŞ PERSONEL

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “ Tarım şehrinde yaşıyoruz. Yılın her ayı ürün yetiştirilen bri şehirdeyiz. Tarımın daha bilinçli bir şekilde yapılabilmesi için bu konuda yetişmiş personele ihtiyaç var. Devletimizin, Milli Eğitim Bakanlığımızın mesleki eğitimde atılım yaptı. Mesleki eğitimi ilçemizde daha ileri seviyeye getirilmesi için çalışma başlattık.  Çocuklarımızı önemsiyoruz. Mesleki anlamda daha bilinçli olmaları konusunda hem teorik hem de çalışma hayatı içerisinde olmalarını sağlayarak yanlarında oluyoruz. Yarınlara İz Bırak projesi ile öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı vermeye çalışıyoruz. Ödemiş’in tarımına da büyük katkılar sağlayacaklar”