HABER:DİLEK AYVALI

Pazar yerinden gelen ihbarları değerlendiren Tire İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Ekipleri görgü tanıklarının verdikleri bilgilerden yola çıkarak güvenlik kameralarını mercek altına aldı.

Çok sayıda kamera görüntüsünü inceleyen polis, pazar yerindeki olayları gerçekleştiren şüphelilerin İzmir merkezden Tire’ye gelen ve birçok suçtan kayıtları bulanan 5 kişi olduğunu tespit etti.

Şüphelilerin yakalanması için yoğun çaba sarf eden polis, şahısların Tire’ye araçla geldiğini tespit ederken ilçe genelinde aracı ve şüphelileri aramaya başladı. Adeta ilçeyi didik didik arayan polis kısa süre sonra aracın izini bulurken, araçta bulunan 2 kişi polise yakalanacağını anlayınca kaçmaya başladı.

Kısa süreli kovalamaca sonrası bir sokak üzerinde kıstırılan 2 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Bir süre daha diğer 3 şüpheliyi de yakalamak için çalışmalarına devam eden polis, kısa süre sonra 3 şüpheliyi de yakaladı.

Gözaltına alınan C.K., G.Y., Ö.Ç.K., H.A. ve O.K. hakkında yankesicilik suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Gözaltına alınan 5 kişinin İzmir il merkezinden ilçemize geldikleri ve daha öncede birçok suça karıştıkları, her birisinin adeta suç makinası olduğu öğrenildi