Arıkbaşı’ndaki törene Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen’in yanısıra ilçe protokolü, Gaziler ve Bayındırlılar katıldı.

Ardından kurtuluş şenlikleri, saat 17.30’da Bayındır merkezdeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen tören ve etkinlikler ile devam etti. Buradaki törene de Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, ilçe protokolü ve Gaziler katılırken, Bayındırlıların da yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Milli Mücadele döneminin temsili olarak canlandırılması, Halk oyunları gösterisi, Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı’na bağlı bando ve Jandarma Komando Gösteri ve Tatbikat Tabur Komutanlığı’nın gösterisi ve ardından ilçe esnafının da katıldığı kortej ile son buldu.

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen törende yaptığı konuşmada: “Düşman işgali altında kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının kurtuluşu için kahramanca mücadele eden tüm ecdadımızı, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan Bayındırlı şehitlerimizi ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz.dedi.

4 Eylül Bayındır'ın kurtuluşunun 101. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenecek Tuğçe Kandemir konseri Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere istinaden olumsuz hava koşulları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu