YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Ödemiş Belediye Gençlik ve Spor kulübü Efe Dağcılık kolu 2. Bozdağ Kış şenliğini düzenledi. 


2022 yılında 1. Bozdağ Kış şenliğini düzenleyen Ödemiş Dağcılık Kulübü geçen sene 2. sini düzenleyecekti. Yıllık programa yazılan şenlik hemen öncesinde ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketi sebebiyle iptal edilmişti. 

27-28 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılan şenliğe katılım yüksekti. Özellikle farklı rotalardan yapılan yürüyüş ve tırmanışlara yoğun katılım oldu. Torbalı (Tobedosk), Gaziemir (Gabedak), Tire (Tiredak) kulüp olarak ve İzmir’deki dağcılık kulüplerinden bireysel olarak katılımlarla etkinlikler gerçekleştirildi.


Gönüllülük ve fedakarlık esasıyla çalışıyoruz diyen Efe Dağcılık kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı etkinlikle ilgili şunları söyledi, "Havzamızın ve ilçemizin coğrafi kültürel tarihi ve yöresel zenginliklerini tanıtmak amacıyla etkinlikler yürüyüş, tırmanış ve şenlikler düzenliyoruz.  
Yönetim kurulundaki  arkadaşlarımızla gönüllülük ve fedakarlık esasıyla uzunca bir süredir çalışıyoruz. 2. Bozdağ Kış şenliği güzel geçti. Bu anlamda çok zengin dağcılık ve doğa sporları altyapısına sahip Bozdağların da bir Kış şenliğine sahip olması zorunlu bir ihtiyaçtı. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz şenlik kalabalık ve eğlenceli geçti. Cumartesi günü kamplı etkinlik için 20 sporcu geldi. Akşam açılıştan ve yemek ikramı yapıldı. Meşale ile cadde yürüyüşü gerçekleştirildi. Pazar sabahından itibaren gruplar halinde Bozdağ çevresi, orman içi, zirve ve dağın farklı rakımlarına yürüyüşler ve tırmanışlar yapıldı. Yaklaşık 150 sporcunun katıldığı etkinlik güvenle ve başarıyla tamamlandı.
Katılımdan memnuniyet duyuyoruz. Kulüp halinde etkinliğe katılım gösteren Tobedosk, Gabedak ve Tiredak kulüplerine, görevlilerine, sporcularına ve Kulüp Başkanları Mustafa Kapucu, İsmail Dönmez ve Zafer Taşkıranlar’a etkinlikte görev alan Rehber Nihat Yüce, Yürüyüş Liderleri Mesut Şimdi, Yadigar Demirtaş, Cercis Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz. Programımızda bu kulüplerle ortak etkinliklerimiz var. Bir nevi ortak dayanışma örneği sergiliyoruz. 

Ödemiş Belediyesi’nde Bayramlaşma Ödemiş Belediyesi’nde Bayramlaşma

“KIŞ ŞENLİĞİ DEVAM ETMELİ ,GENİŞLETİLMELİ”
Bu şenliğin devam ettirilmesi ve içinin genişletilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Henüz belki altyapı olarak hazır değiliz ama bunlar ileride tamamlanacaktır. Özellikle konaklama, ulaşım ve yöresel ilgi katılım ve hizmetler ileride daha da artacaktır. Önümüzdeki senelerde yeni şenliklerin yapılmasını diliyoruz. Bu konuda elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.
 

Editör: Tutku İç