YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Ödemiş Belediyesinin hazırladığı 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında ilk etkinlik 17 Mayıs akşamı Ödemiş Belediye Kültür Merkezinde sergilenen ‘Figaro’nun Düğünü ‘isimli opera oldu. 18 Mayıs günü ise etkinlikler İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi sergi salonunda yer alan ‘Geçmişten Günümüze Ödemiş’ adlı serginin açılışıyla devam etti.

19 Mayıs günü Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesinde Ödemişli Yazar Alev Coşkun ile ‘Atatürk ve 19 Mayıs ‘isimli söyleşi gerçekleştirildi ve Alev Coşkun Anı Odası'nın açılışı yapıldı. Yoğun devam eden 19 Mayıs programı dahilinde Ödemişliler 18:00 itibariyle Ödemiş sokaklarında Mustafa Kemal'in özgürlük ve bağımsızlık ruhuyla "Pedala Kuvvet" dedi ve bu coşkuyu Ödemiş caddelerinde bisikletleriyle yaşadı.

19:00’da ise okul müzik grupları gençlik konserleri için Salı pazarında hazırdı. İlçenin yetenekli gençleri Ödemişlilere müzik ziyafeti çekti. Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu ve Özel Sınav Koleji orkestraları ile gençliğin enerjisini hisseden Ödemişliler bu güzel gençlik konserini, Ödemişli Yazar ve Doktor Serra Menekay’ın kaleme aldığı, Ödemişli Öğretim Üyesi Doktor Aysim Dolgun Ildız’ın bestelediği, “Cumhuriyetimizin 100. Yıl Marşı", "Bin Asır” isimli marşı ile tamamlamanın gururunu yaşadı. Her yıl gelenekselleşen fener alayı ile bayraklar ve meşaleler ile Ödemiş sokaklarını ışığa ve renge boyayan Ödemişliler gecenin sonunda finali Salı pazarında sahne alan 4x4 grubunun muhteşem şarkıyla eğlenerek noktaladı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu