YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

8. EKİM GEÇİDİ SANAT BULUŞMASI 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ünlü Ressam Gülsün Erbil’in öncülüğünde Türkiye’de ve uluslararası sanat merkezinde her yıl Ekim ayında organize edilen  “Ekim Geçidi Karma Resim Sergisi” Ödemiş’te 8. kez düzenlendi. 

, Hindistan Azerbaycan Gürcistan Özbekistan Türkmenistan ve Moldavya olmak üzere yedi yabancı ülkeden katılımcılarla toplam 60 sanatçının eserlerine yer verildi. 

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR DİYEN ATAMIZIN İZİNDEYİZ 

Türk Hava Kuvvetleri’ne bağışladığı uçaklarla ve 28. Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay Paşayla havacılığın da şehri olan Ödemiş’te Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nda Atatürk’ün “Uçan ve uçuran Türk Gençliği” hedefine yakışır bir etkinlik düzenlendi. Kültürpark’ta gerçekleşen şenlikte,  

iki ultralight sınıfı uçak ve bir gyrocopter gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Ardından paramotor, insansız hava aracı ve model uçak gösterileri yapıldı. 

YÜKSELEN SADECE TRAMPET SESİ DEĞİL CUMHURİYET'E YÜREKTEN BAĞLI TÜRK KADINI’NIN GÜR SESİ 


Yüzyılın bayramında Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubemiz öncülüğünde 100 Cumhuriyet kadınımızdan oluşan bando unutulmaz bir kutlamaya imza attı.  Ödemiş caddelerinde yürüyüşlerini yapan bando takımına Ödemişliler yoğun ilgi gösterdi. Bando takımın çaldığı marşlar  caddeleri inletirken, hep birlikte” Ne Mutlu Türküm” sesleri yükseldi. 

FENER ALAYI VE İKİLEM KONSERİ 


Hükümet Meydanı’ndan başlayan fener alayında, Türk bayraklarıyla, fenerlerle ve marşlar eşliğinde yürüyen vatandaşlar, Cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılıklarını vurguladı. Gecenin Finali İkilem konseriyle yapıldı. Binlerce kişinin şarkılara eşlik ettiği konserde Cumhuriyet coşkusu doyasıya yaşandı.

Editör: Tutku İç