Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 34 kuruş zam gelmesi bekleniyor Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 34 kuruş zam gelmesi bekleniyor

İzmir’in Tire ilçesinde muhasebecilik yapan Betül G. isimli kadın tarafından dolandırıldığını iddia eden çok sayıda mağdur soluğu adliyede aldı. Betül G.’nin yüksek kar payı vaadiyle ilçede yaşayan vatandaşlardan 100 milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia edildi. 

İlçeyi terk eden Betül G.’nin sosyal medya hesaplarını kapattığı ve Aydın’a kaçtığı aktarıldı.
Türkiye, Seçil Erzan’ın futbol dünyasının ünlü isimlerini yüksek kar vaadiyle dolandırmasını konuşurken benzeri bir olay bu kez İzmir’de yaşandı. 


KADEME KADEME ÖDEMELERİ DURDURDU 
Tire ilçesinde, iddiaya göre, kar payı vaadiyle vatandaşlardan para toplayan Muhasebeci Betül G. topladığı paraları borsada işleterek kazanç sağlamaya başladı. İlk süreçte vatandaşlar para kazanırken Betül G. dolandırıcılık ağını olabildiğince büyüttü. Betül G. iddiaya göre son iki yılda kademe kademe ödeme yapmayı durdurdu. 


ONLARCA KİŞİ PARASINI KURTARMAYA ÇALIŞIYOR 
Vatandaşlardan 100 milyon TL vurgun yapan Betül G. ortalıktan kaybolunca vatandaşlar soluğu savcılıkta aldı. Bazı vatandaşların 5 milyon TL, 3 milyon TL gibi rakamlarla paralarını kaptırdığı olayda vatandaşların azından ana paralarını kurtarmak istediği ve Betül G. ile iletişim içinde olduğu öğrenildi. Bazı vatandaşların ise kimliklerinin açığa çıkmaması adına çekingen davrandıkları ve şikayetçi olmadıkları aktarıldı. 


ÇAYCIYI BİLE DOLANDIRMIŞ 
Edinilen bilgilere göre eşi Devlet Hastanesi’nde temizlikçi olan Betül G.’nin ilçeyi terk ettiği ve Aydın’a kaçtığı belirtilirken sosyal medya hesaplarını da kapattığı görüldü. Betül G.’nin ilçeyi terk etmeden önce çay ocağı işleten bir kadının parasını borsada işleterek 3 milyon TL kazandığı ve Betül G.'nin bu parayı da sahibine ödemeyerek ortadan kaybolduğu öğrenildi.

Editör: Tutku İç