HABER/BURCU TUNÇ

Ödemiş Belediyesi’nin katkılarıyla Ovakent Muhtarlığı tarafından organize edilen 10. Ovakent bahar şenliği coşkulu bir şekilde yapıldı. Ovakent Mahallesi Zeytinlik piknik alanı mevkiinde düzenlenen bahar şenliğine, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mustafa Turan, Deva Partisi İlçe Başkanı Murat Ceylan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şahap Bozkurt, daire müdürleri, belediye personeli ve Ovakent, Bademli, Pirinççi, Bıçakçı gibi çevre mahallelerin sakinleri ve Ödemişli vatandaşlar katıldı.

Programda sahne alan Ödemiş Belediyesi halk oyunları ekibinin zeybek gösterisini izlendi. Katılımcılara yöresel tat dibile tatlısı ikram edildi.

Burada bir konuşma yapan Başkan Eriş şunları kaydetti, “800 yıllık zeytin ağaçlarının içinde binlerce yıllık bu kadim topraklarda hıdrellezle birlikte gelen bu güzel bahar gününde yüreklerimizdeki sevgi, mutluluk, kardeşlik, barış duyguları gittikçe büyüsün ve yeni çiçekler açsın. İnşallah önümüzdeki hafta halkımız sandıklara da baharı getirecek. Yaşanacak olan demokrasi bayramında bütün Türkiye, İzmir, bütün Ödemiş kazanacak. İnsanlarımızın arasında düşmanlık, fesatlık tohumları ekenlere bu fırsatı vermemek için Mustafa Kemal’in dediği gibi gönülleri kazanarak başaracağız. Onun için diyoruz ki bir şey değişecek her şey değişecek ve yine baharlar gelecek ’dedi.

 Mahalle Muhtarı Hüseyin Buldan, yöreye ait geleneğin sürdürülmesi amacıyla her yıl düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler vererek ’Baharın gelişini yaşadığımız bu güzel günlerde Küçük Menderes’in can damarı olan havasıyla, suyuyla, toprağıyla, İstiklal mücadelesiyle Cumhuriyetin yılmaz bekçilerinden olan Ovakentimizde baharın gelişini kutlamak ve kültürümüzü canlı tutmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına bir kez daha bahar şenliğimizi kutluyoruz. Kıymetli protokol başta olmak üzere tüm mahalle sakinlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi THM orkestrası ve  Grup Senyö konseri ile coşan vatandaşlar bir taraftan da piknik yaparak, eğlenceli bir hafta sonu geçirdi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu