YERELGÜÇ/FARUK ÇARK

Ödemiş’te gece saatlerinde husumetli oldukları kişinin iş yerini kundaklayarak kaçtığı iddia edilen şüpheli, polis ekiplerinin kısa süreli çalışmasıyla olaydan 10 dakika sonra yakalanarak tutuklandı.

Suçunu itiraf eden şüphelinin, iş yeri sahibinin, kardeşini öldüresiyle dövmesi nedeniyle olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay Akıncılar Mahallesi’ndeki bir çorbacıda meydana geldi. Gece saatlerinde iş yerinde çıkan yangın, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ödemiş itfaiyesini harekete geçirdi. Yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, görgü tanıklarının ifadeleri sonrası olayın kundaklama olduğu şüphesi üzerine çalışma başlatıldı.

10 dakikada kimliği tespit edildi ve yakalandı

Bunun üzerine polis ekipleri, olay yerini gören bölgedeki kameraları inceledi. Yapılan incelemede, şüpheli M.A (38)‘nın elindeki sıvıyı iş yerine döktüğü ve daha sonra yaktığı tespit edildi. Kundakçının kimliğinin belirlenmesi üzerine polis, şahsı kısa sürede operasyonla yakalayarak gözaltına aldı.

İş yeri sahibi daha önce kardeşini öldüresiyle dövmüş ve tutuklanmış

Öte yandan gözaltına alınan ve sorgusunun ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanan M.A., emniyette suçunu itiraf etti.

M.A., cezaevinde olan iş yeri sahibi R.K.’nin kardeşi H.A’yı daha önce öldüresiye darp ettiğini, R.K.’nın kardeşi yerde baygın yatarken üzerine sandalye ile vurduğunu, bu nedenle çok kızdığını, kardeşinin hasta olduğunu ifade ederek olayı bu nedenle gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

Bu arada iş yeri kundaklanan R.K.’nın, M.A.’nın kardeşi H.A’yı öldüresiye darp etmesi nedeniyle soruşturma çerçevesinde tutuklandığı öğrenildi.