SULTAN NEVRUZ TİRE'DE COŞKU İLE KUTLANACAK

Türklerin Ergenekon’dan çıkışını ve baharın gelişiyle birlikte doğanın uyanışını simgeleyen Nevruz Bayramı, bu yıl Tire’de Belediyenin düzenleyeceği farklı etkinliklerle coşku içinde kutlanacak.

SULTAN NEVRUZ TİRE'DE COŞKU İLE KUTLANACAK

HABER:DİLEK AYVALI

20 Mart Pazar Günü Tire Hisarlık yolu birinci kilometresinde kutlanacak olan Nevruz Bayramı’nda etkinlikler gün boyu devam edecek.

Türk Dünyası stantlarının yer alacağı nevruz alanında, tarihi Türk Ritüelleri sunumu, geleneksel demir dövme töreni, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Gösterileri, Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu Konseri ve Halk Oyunları gösterileri olacak. Türk Dünyasından misafirlerin katılacağı etkinliklerde okçular ve atçılar da gün boyu alanda gösteriler yapacak.

Nevruz şenliği ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Tire'de yüzyıllardır Sultan Nevruz adıyla anılan ve ilçemize özgü geleneklerle gerçekleşen Nevruz Bayramını bu yıl belediyemizin ev sahipliğinde farklı etkinliklerle kutlayacağız. Milli değerlerimizi ve Kültürel zenginliğimizi en iyi şekilde yansıtacak olduğumuz Sultan Nevruz şenliğimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Sizler için gün boyu sürecek harika etkinlikler hazırladık. Gelin doğanın uyanışını simgeleyen Nevruz Bayramını pazar günü Hisarlık Mahallesi Balım Sultan Türbesi yolu üzerinde oluşturduğumuz şenlik alanında hep birlikte kutlayalım” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284