FALAKALI MÜJDEYİ VERDİ: YENİ HÜKÜMET KONAĞI İNŞAATI BAŞLIYOR

Eğitim, sağlık, güvenlik ve kamu hizmetleri başta olmak üzere ilçemizde ihtiyaç duyulan önemli kamu yatırımları bir bir hayata geçiriliyor

FALAKALI MÜJDEYİ VERDİ: YENİ HÜKÜMET KONAĞI İNŞAATI BAŞLIYOR

HABER:DİLEK AYVALI

Özellikle kamu hizmetlerinin tek noktadan sunulması, vatandaşların hizmete kolay erişiminin ve ulaşımının sağlanabilmesi amacıyla yapılacak olan yeni hükümet konağının ihale süreci sonuçlandı.

Yeni Hükümet Konağı Projesi ile ilgili bilgiler aktaran AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, bahsi geçen ihalenin 31 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştiğini belirterek, inşaatın 1 ay içinde başlayacağının müjdesini verdi. Konuyla alakalı konuşan Falakalı sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir Valiliği Yatırım ve İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından 31 Mayıs tarihinde saat 10.00’da gerçekleştirilen Tire Yeni Hükümet Konağı ihalesi sonuçlanmış ve proje 59.873.000.00 TL ihale bedeliyle KOMAN Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş’ne verilmiştir.

İçemizde uzun yıllar hizmet veren Hükümet Konağı’nın yerine, birçok birimi bünyesinde barındıran, günümüz teknolojisinin tüm imkanlarının kullanılarak inşa edileceği, yeni ve modern hükümet konağımızın inşaatı 1 ay içerisinde başlayacaktır.

Tire’mize değer katacağına inandığımız bu önemli yatırımı ilçemize kazandırmak için yakından takip etmekteyiz. İsteğimiz ve gayretimiz Tire’ye yakışır, vatandaşımıza en iyi hizmetin verildiği önemli kamu yatırımlarının hayata geçirilmesidir. Bu projenin hayata geçirilmesinde, başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız  Sn Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere; Son Başbakanımız Sn Binali Yıldırım’a, İçişleri Bakanımız Sn Süleyman Soylu’ya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Sn Hamza Dağ’a, İzmir İl Başkanımız Sn Kerem Ali Sürekli’ye ve İzmir Milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284