YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Zafer Partisi Ödemiş İlçe başkanlığı 1. olağan ilçe kongresini Ödemiş Belediyesi Düğün ve Kongre salonunda gerçekleştirdi. Yapılan kongreye İzmir İl Başkan Yardımcısı Erol Uludoğan, İzmir İl Başkan Yardımcısı Faruk Türkmen, Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Danışmanı Turhan Güraksın, Zafer Partisi Kiraz ilçe Başkanı Mehmet Karaman, Tire İlçe Başkanı Bülent Õnaç, Torbalı İlçe Başkanı  Erhan Ertan, Karabağlar İlçe Başkanı Tolga Güldiken, Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker ve yönetim kurulu, Ödemiş'ten bağımsız belediye başkan adayı Dr. Mehmet Bayındır, partililer, üyeler ve vatandaşlar katıldı. 

Mevcut ilçe başkanı Türkan Urgan'ın tek aday olarak katıldığı kongrede kongre ve divan seçiminin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Mevcut Başkan Türkan Urgan burada yaptığı konuşmada, “2023 yılı Mart ayında bayrağı teslim aldım. Benimle bu yolu yürüyen arkadaşlarım ile yaklaşık 5 bin  oy aldık. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Zafer partisine oy veren tüm Ödemiş halkına da teşekkür ediyoruz. Ülkemizi ikiye bölen bu siyasal yapıdan yaka silkmiş durumdayız. Hem iktidardan hem de muhalefetten bıkmış durumdayız .O yüzden size 3. alternatif olarak Zafer partisini sunuyoruz .Ulu Õnderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, Cumhuriyetin kuruluş değerlerinden ve anayasanın ilk 4 maddesinden taviz vermeyecek olan Zafer partisinde buluşalım” dedi.

İl Başkan Yardımcısı Erol Uludoğan konuşmasın şunları söyledi, “Partimiz dün 2. yaşını kutladı. Türkiye Cumhuriyeti'nde büyük bir çığır açtık. Bunda sizlerin emekleri çok büyük. Ödemiş benim için çok önemli ve değerli bir yer. Türkan başkanında bu konuda çok emekleri oldu. Zafer partisinin Ödemiş'te meşalesinin yanması beni çok gururlandırdı. Õnümüzdeki seçimlerde çok başarılı olacağımıza inanıyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.”

Yapılan seçim sonrasında mevcut ilçe başkanı Türkan Urgan tekrar güven tazeledi. 

Zafer Partisi Ödemiş ilçe yönetimi ise şu isimlerden oluştu,

Başkan Türkan Urgan 
Engin Urgan 
Abdullah Gök
Musa Tırpan
 Mehmet Dağlı 
Cansu Köse 
Alim Tırpan 
Mutlu Tırpan
Ahmet Hacet
Fatma Tırpan

Editör: Tutku İç